Nuñez izgubil živce, Liverpool dve točki; Klopp: Draga šola

Urugvajski zvezdnik se je odzval na provokacijo in prejel rdeči karton, ekipa Jürgena Kloppa je le remizirala s Crystal Palaceom. Sledi derbi z Man. Unitedom.
Fotografija: Jürgen Klopp je ostal brez Darwina Núñeza. FOTO: Peter Powell/ Reuters
Jürgen Klopp je ostal brez Darwina Núñeza. FOTO: Peter Powell/ Reuters

Nogometni velikan Liverpool tudi po drugem krogu angleškega prvenstva ostaja brez zmage. Po uvodnem remiju v gosteh proti Fulhamu, so na domačem Anfieldu z igralcem manj iztržili še en neodločen izid. Dvoboj s Crystal Palaceom se je končal z 1:1.

Ekipa Jürgna Kloppa je od 57. minute igrala brez Darwina Nuñeza, ki je z glavo namerno udaril Joachima Andersena in si prislužil rdeči karton. Kljub vsemu je Liverpool z desetimi igralci izničil zaostanek prek Luisa Diaza, ki je v 61. minuti neubranljivo zadel z roba kazenskega prostora. V prvem polčasu je bil za goste uspešen Wilfried Zaha v 32. minuti.

Rdeče iz mesta Beatlov v naslednjem krogu čaka derbi proti Manchester Unitedu, ki je po dveh porazih povsem na dnu prvenstvene lestvice. Nunez bo najverjetneje izpustil naslednje tri tekme, kar Kloppu povzroča dodatne težave. »Majhne provokacije tu in tam in posledično napačna odločitev. Čisti rdeči karton, tega ne morem zanikati. Darwin se bo iz tega nekaj naučil. Žal ga bo ta šola drago stala. Storil je napako in o tem se bomo pogovorili,« je o Urugvajcu povedal nemški trener, ki ima celo vrsto poškodovanih igralcev.