Tottenham izkoristil nov spodrsljaj Liverpoola, zmaga tudi za Chelsea in City

London, 11. 03. 2023 18.45 |

Nogometašem Chelseaja je zmaga proti Borussii Dortmund sredi tedna in posledična uvrstitev v četrtfinale najelitnejšega klubskega tekmovanja očitno zelo dobro dela, saj so tudi v dvoboju 27. kroga domačega prvenstva na gostovanju pri Leicester Cityju vknjižili tri točke (1:3). Nov spodrsljaj si je privoščil v letošnji sezoni vse prej kot konstantni Liverpool, ki je moral na gostovanju priznati premoč zadnjeuvrščenemu Bournemouthu (0:1). Tottenham pa je na domači zelenici slavil zmago s 3:1 proti Nottingham Forestu.

Modri iz britanske prestolnice so torej upravičili vlogo favorita in na gostovanju pri Leicestru prišli do prepričljive zmage.

Statistika tekme: Bournemouth vs. Liverpool
Statistika tekme: Bournemouth vs. Liverpool FOTO: Sofascore.com

Vse skupaj se je začelo že v 11. minuti, ko je Ben Chilwell popeljal Chelsea v vodstvo, in čeprav so varovanci trenerja Grahama Potterja tudi v nadaljevanju prvega polčasa držali vajeti igre v svojih nogah, so bili v 39. minuti kaznovani za napako v ožji obrambi, ki jo je v izenačenje izida na 1:1 pretvoril Patson Daka. Toda najlepši in bržčas odločilni trenutek na srečanju je nastopil v peti minuti sodnikovega dodatka v prvem delu igre, ko se je Kai Havertz odlično odzval na posamično akcijo soigralca Enza Fernandeza in mojstrsko poslal žogo v mrežo mimo nemočnega Dannyja Warda za novo vodstvo gostov z 1:2.

Tottenham suveren, nov 'kiks' Liverpoola
Piko na zasluženi zmagi evropskega klubskega prvaka izpred dveh let je z lepim zadetkom po podaji Mykhayla Mudryka postavil odlični hrvaški vezist in začasni kapetan Mateo Kovačić. Nogometaši Tottenhama so na domači zelenici gostili moštvo Nottingham Foresta in ga nadigrali s 3:1. Kapetan Spursov Harry Kane je tekmo odprl z vodilnim zadetkom v 19. minuti, na 2:0 pa je povišal 16 minut pozneje z rutinirano izvedenim strelom z bele pike. Varovanci trenerja Antonia Conteja so vprašanje zmagovalca rešili v 62. minuti, ko je bil natančen Heung-min Son. Častni zadetek za goste je dosegel Joe Worrall v 81. minuti.

Liverpool je nadaljeval s predstavami po sistemu toplo-hladno. Po navdušujoči zmagi pretekli konec tedna s 7:0 nad Manchester Unitedom si je tokrat vnovič privoščil velik spodrsljaj. In to proti do tega trenutka zadnjeuvrščenemu Bournemouthu, ki ga je do zmage pripeljal zadetek Philipa Billinga v 28. minuti. Gostje iz mesta Beatlov so najlepšo priložnost za izenačenje izida zapravili v 69. minuti, ko je najstrožjo kazen zelo slabo izvedel Mohamed Salah.

Manchester City se je dolgo časa mučil na gostovanju v prestolnici pri Crystal Palaceu, na koncu pa je zadetek z bele pike Erlinga Haalanda odločil zmagovalca (0:1).