Arsenal nazaj na vrhu, Rashfordov 100. zadetek za zmago Uniteda

London, 30. 10. 2022 19.15 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
J.B., N.M.
5

Prvo- in zadnjeuvrščena ekipa angleške Premier League – Arsenal in Nottingham Forest – sta odprli nedeljski spored na otoških zelenicah. Junak visoke zmage topničarjev (5:0) je bil z dvema goloma in asistenco rezervist Reiss Nelson. Druga tekma nedeljskega dne je bila boj za peto mesto na lestvici. Uspešnejši so bili igralci Manchester Uniteda, ki so z 100. zadetkom Marcusa Rashforda v 38. minuti srečanja z 1:0 ugnali West Ham.

Nogometaši Arsenala so med proslavljanjem prvega gola izkazali podporo nesrečnemu Pablu Mariju. FOTO: AP

Topničarji so obračun na Emiratesu odprli silovito in povedli že v peti minuti. Gabriel Martinelli je našel Bukaya Sako, ta mu je žogo vrnil z natančnim predložkom, mladi Brazilec pa je kljub zahtevnemu položaju, v katerem se je znašel, z glavo matiral vratarja gostov Deana Hendersona. Asistent pri zadetku je kmalu zatem utrpel udarec, po katerem je obležal v bolečinah. Za nekaj minut je sicer še stisnil zobe, ko pa se je še drugič usedel na travnato zelenico, je bilo jasno, da je nogometne nedelje zanj konec. Saka je vidno nejevoljen odkorakal v tunel, nadomestil ga je Reiss Nelson, ki je dobil sploh prve minute v tej sezoni Premier League.

In kako jih je izkoristil. V tretji minuti drugega dela je kronal sijajno kombinacijo soigralcev, prvi strel mu je Henderson še ubranil, a se mu je žoga idealno odbila nazaj, druge priložnosti pa ni več izpustil iz rok in je poskrbel za 2:0. Veselje na Emiratesu se še ni dobro poleglo, ko je Nelson udaril še drugič po asistenci Gabriela Jesusa. Da je bila mera polna, zmagovalec pa odločen, je v 57. minuti poskrbel Thomas Partey, ki je snedel pajčevino z roba kazenskega prostora. Podal mu je prav glavni junak obračuna Nelson. Za petardo in končnih 5:0 je po še drugi asistenci Jesusa poskrbel kapetan Martin Odegaard.

Marcus Rashford je na današnjem srečanju Manchester Uniteda proti West Hamu dosegel svoj 100. gol za rdeče vrage. 24-letnik je tako poskrbel, da je dosegel mejnik še pred dopolnjenim 25. rojstnim dnem, ki ga praznuje 31. oktobra. Strel z glavo po podaji Christiana Eriksena v 38. minuti je ekipi prinesel nove tri, še kako pomembne točke. 318 nastopov je potreboval za to magično mejo in se tako pridružuje seznamu Unitedovih legend. George Best je omenjeni mejnik dosegel pri 22 letih, najboljši strelec kluba Wayne Rooney in Sir Bobby Charlton pa sta to dosegla pri 23 letih. Tudi Cristiano Ronaldo je bil star 23 let, ko je dosegel svoj 100. gol za dvajsetkratne prvake lige.

Rashford je tudi najboljši strelec Uniteda v tej sezoni, pod vodstvom Erika ten Haga je hitri napadalec dosegel že sedem golov v vseh tekmovanjih. Nogometaš je svoj prvi zadetek za Redse dosegel februarja 2016 na Old Traffordu, in sicer pri zmagi s 5:1 proti FC Midtjyllandu v Ligi Evropa.

Marcus Rashford je dosegel 100. zadetek v dresu Uniteda.