Bayer izkoristil remi Leipziga in Bayerna ter se vrnil na vrh Bundeslige

Leipzig, 30. 09. 2023 20.43 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
Ž.K., STA
2

Nemška nogometna prvoligaša Leipzig in Bayern München sta se na derbiju šestega kroga Bundeslige razšla brez zmagovalca (2:2), zaradi česar je vodstvo v nemškem prvenstvu znova prevzel Bayer Leverkusen, ki je s 3:0 premagal Mainz. Za bike iz Leipziga sta v drugem polčasu v igro vstopila tudi nekdanji in sedanji slovenski reprezentant Kevin Kampl in Benjamin Šeško, a na rezultat nista vplivala.

Nogometaši Leipziga so odlično odigrali prvi polčas. Bayern je bil nevaren le v uvodnih minutah, potem pa so domači prevzeli pobudo. Po napakah gostov in hitrih protinapadih pa so tudi dvakrat zadeli, Lois Openda v 20. minuti, Castello Lukeba pa v 26.

Lois Openda
Lois Openda FOTO: AP

A upe precej boljšega Bayerna v drugem polčasu je obudil Harry Kane z izkoriščeno enajstmetrovko v 57. minuti, potem ko je sodnik po ogledu posnetka dosodil igro z roko domače obrambe v živem zidu.

Harry Kane
Harry Kane FOTO: AP

Premoč Bavarcev v tem delu pa je potrdil še Leroy Sane s hitrim protinapadom za 2:2 v 70. minuti.

Kampl je igral do 64. minute, Šeško pa je začel na klopi in vstopil v 72. Ob koncu je bil prav on najbolj nevaren pri Leipzigu, imel je dve lepi priložnosti za tretji gol, najprej je bil za las prekratek pri podaji Opende, pri drugi že globoko v sodnikovem dodatku pa mu je veselje po prodoru s pravočasnim posredovanjem izven kazenskega prostora preprečil vratar gostov Sven Ullreich.

Statistika tekme RB Leipzig - Bayern München
Statistika tekme RB Leipzig - Bayern München FOTO: Sofascore.com

RB Leipzig - Bayern statistika tekme

V Mainzu je Leverkusen zanesljivo zmagal, najprej je Sepp van den Berg dosegel avtogol, v drugem delu pa sta z zadetkoma v razmaku šestih minut dvoboj odločila Jonas Hofmann in Alejandro Grimaldo.

Heidenheim je gostil Union Berlin. Slednji letos na domači sceni ne blesti, danes je doživel že četrti poraz, z edinim golom na tekmi je Jan-Niklas Beste novincem na prvoligaški sceni zagotovil drugo zmago v sezoni. Stuttgart, pred tem krogom četrti, je gostoval pri Kölnu. Na koncu je dosegel novo zmago, za oba zadetka je poskrbel Deniz Undav (68. in 88.), po razpletu drugih tekem pa je zdaj celo drugi na lestvici.

Wolfsburg je zadal prvi poraz v sezoni Eintrachtu (2:0), Borussia Mönchengladbach pa je dosegla prvo zmago, s 3:1 je premagala Bochum.

Že v petek je Borussia Dortmund premagala Hoffenheim s 3:1.

V nedeljo bosta še obračuna Darmstadt - Werder Bremen in Freiburg - Augsburg.

Po nepopolnem krogu je s 16 točkami v vodstvu Bayer, ki je danes premagal zadnjeuvrščeni Mainz s 3:0. Drugi je Stuttgart (15), tretji pa Bayern, ki ima tako kot Dortmund 14 točk.

Izidi 6. kroga nemške Bundeslige:

- petek, 29. september:

Hoffenheim - Borussia Dortmund         1:3 (1:2)

- sobota, 30. september:

Bochum - Borussia Mönchengladbach      1:3 (0:3)

Köln - Stuttgart                       0:2 (0:0)

Heidenheim - Union Berlin              1:0 (0:0)

Mainz - Bayer Leverkusen               0:3 (0:1)

Wolfsburg - Eintracht Frankfurt        2:0 (1:0)

Leipzig - Bayern München               2:2 (2:0)

(Kevin Kampl je za Leipzig igral do 64. minute; Benjamin Šeško je za Leipzig igral od 72. minute)