Mariborčani premagali Koprčane

Rokometaši mariborskega Branika so na včerajšnji tekmi 10. kroga lige NLB v gosteh premagali Koper z 22:20 (12:11).

KOPER > Mariborčani so v Kopru dosegli četrto zmago v tej sezoni, po njej so na razpredelnici prehiteli tudi osmoljence včerajšnjega medsebojnega obračuna.

Dvorana Bonifika, gledalcev 300, sodnika: Teršek in Žibret.
Koper: Jelovčan, Logar, Morato, Špruk 4, Žagar 1, Pavlović 1, Poklar 6 (2), Konjević 1, Moljk 1, Vujović, Smolnik 1, Muminović, Sanabor 2, Makuc 2, Kete, Breznikar 1.
Maribor Branik: Milačić, Lorger, Strašek, Knez 3, Planinšek 6, Dosedla 1, Veselinovič 3, Sok, Kovačec 1, Jerenec, Janc, Košec, Gregorič 1, Blagotinšek 1, Budja 2, Razgor 4, Hedl, Rakita.
Sedemmetrovke: Koper 4 (2), Maribor Branik 3 (0).
Izključitve: Koper 8, Maribor Branik 8 minut.
Rdeča kartona: Pavlović (53.), Gregorič (54.).

Izbranci celjskega trenerja na mariborski klopi Luke Žvižeja so bili večji del v prednosti. V 48. minuti je bila tekma povsem odprta (16:17), v prelomnih trenutkih pa so bili bolj zbrani in preudarni rokometaši iz štajerske prestolnice. V živčni končnici so si najprej priigrali tri gole prednosti (19:16), ko pa je Nejc Planinšek v 57. minuti povišal na 21:17, je bilo jasno, da bo zmaga odšla v Maribor.

V mariborskem Braniku je bil na včerajšnjem obračunu najbolj učinkovit Planinšek s šestimi goli, izkazal pa se je tudi vratar Gregor Lorger s 14 obrambami. Pri Kopru je Tine Poklar dosegel šest zadetkov.

Koprska ekipa bo v prihodnjem krogu, ki bo čez dva tedna, gostovala v Šmartnem pri Litiji, mariborska pa bo gostila Jeruzalem Ormož.