Boston, Raleigh, Denver, Edmonton, 20. 05. 2021 07.25 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
STA, J.K.
0

Hokejisti ekipe Boston Bruins so z drugo zaporedno zmago v podaljšku povedli v seriji prvega kroga končnice lige NHL proti Washington Capitalsom z 2:1 v zmagah. V podaljšku je za končnih 3:2 tokrat na domačem ledu zadel Craig Smith. Kanadski obračun prvega kroga med Edmonton Oilersi in Winnipeg Jetsi so slednji odprli z visoko gostujočo zmago nad favorizirano ekipo iz Alberte (4:1). Ekipi Carolina Hurricanes in Colorado Avalanche proti Nashville Predatorsom oziroma St. Louis Bluesom že vodita z 2:0 v zmagah.

Craig Smith (levo) proslavlja zmagoviti zadetek s soigralci v domačem Bostonu.
Craig Smith (levo) proslavlja zmagoviti zadetek s soigralci v domačem Bostonu. FOTO: AP

Boston Bruinsi so v prvem krogu končnice vzhodne skupine severnoameriške profesionalne hokejske lige proti Washington Capitalsom povedli z 2:1, potem ko so na tretji tekmi še drugič v seriji dobili podaljšek in na domačem igrišču zmagali s 3:2. Washington, ki je prvo tekmo v seriji prav tako dobil po podaljšku, je v Bostonu z goloma Aleksandra Ovečkina, dosegel je svoj 800. gol v ligi ter postal šesti igralec, ki je dosegel to mejo, in Nica Dowda dvakrat vodil, izenačila pa sta Taylor Hall in Brad Marchand. Slednji je izid rednega dela postavil osem minut in pol pred koncem, njegov strel je bil le eden izmed treh domače ekipe v zadnji tretjini.

Zato pa so bili gostitelji bolj razpoloženi v dodatnih minutah, v strelih je bilo 19:8 v njihovo korist, a vratarja Iljo Samsonova, po Vitku Vanečeku in Craigu Andersonu že tretjega vratarja Capitalsov v seriji, premagali v šesti minuti drugega podaljška, ko je po njegovi napaki mrežo zatresel Craig Smith. Samsonov je sicer zbral 40 obramb.

'Se zgodi'
"Kaj na rečem, se zgodi. Skozi tekmo je naredil veliko dobrega, v podaljšku pa se mu je žal zgodila napaka. A glavo gor, še veliko hokeja se bo igralo v tej seriji," je po tekmi dejal branilec Washingtona John Carlson.

Vrhunci tekme Boston Bruins ‒ Washington Capitals:

Carolina Hurricanesi so proti Nashville Predatorsom do zadnje minute tekme vodili le z 1:0, nato pa izkoristili tekmečevo menjavo vratarja za šestega igralca. Najprej je svoj drugi gol na tekmi dosegel Sebastian Aho, končni izid je postavil Warren Foegele.

Vrhunci tekme Carolina Hurricanes ‒ Nashville Predators:

Tudi ekipa Colorado Avalanche proti St. Louis Bluesom ni imel tako lahkega dela, kot mogoče kaže izid 6:3. Tudi Plazovi so dosegli dva gola v nebranjeno mrežo ob koncu tekme, enega izmed njiju je prispeval Nathan MacKinnon. Z njim je na tekmi vknjižil "hat-trick", ob tem pa je prispeval še podajo.

Vrhunci tekme Colorado Avalanche ‒ St. Louis Blues:

Connor Helleybuyck je na svoj 28. rojstni dan z 32 obrambami izdatno pomagal k zmagi Winnipeg Jetsov nad Edmonton Oilersi, zmagoviti gol pa je sredi zadnje tretjine prispeval Dominic Toninato. Ta je igral šele na svoji tretji tekmi za Winnipeg, v mrežo pa je preusmeril strel z razdalje Logana Stanleyja. Tucker Poolman je izid izenačil sredi druge tretjine, v prazno mrežo pa sta nato za zmago nad Oilersi na prvi medsebojni tekmi končnice po letu 1990 zadela Kyle Connor in Blake Wheeler. Za domače je na svoji prvi tekmi izločilnih bojev v karieri edini gol, ki je tudi prinesel vodstvo Naftarjem, prispeval Jesse Puljujarvi, medtem ko je Mike Smith zbral vsega 18 obramb.

"Danes je bil zame res navdušujoč dan. Vsi po igrišču so poskrbeli za to, da sem bil res vesel zaradi mojega rojstnega dne. To je perfekten način za proslavo. Menim, da nam je nocoj uspela dobra moštvena predstava. Zadeli smo v podrobnostih in mislim, da je v pravem trenutku prišla tudi naša igra v napadu," je povedal Helleybuyck.

V zadnji, nepomembni zaostali tekmi rednega dela so Calgary Flamesi doma s 6:2 premagal Vancouver Canuckse, dva gola je za domače dosegel Keith Tkachuk.