Navijači kričijo: to je sramota! Zgodovinskih ...

0 30.11.2021 06:21:32

Joj, kako boli! Neverjetno, kaj se dogaja Dallasu, Dončić blesti, soigralci pa ... (video)

Reuters
Nova odlična predstava Luke Dončića in nov poraz Dallasa.

Dallas zadnje tri sezone ni izgubil proti Clevelandu, tokrat pa predvsem v drugem polčasu ni imel pravega odgovora na razpoložene gostujoče strelce. Ti so iz igre metali 56-odstotno, od tega 53-odstotno za tri točke. Tudi pod košema pa so imeli razpoloženega Jarretta Allena, ki je dosegel 28 točk in pobral še 14 skokov. S 24 točkami se je izkazal tudi Lauri Markkanen, skupaj pa je kar šest košarkarjev konjenikov doseglo dvomestno število točk.

Pri Dallasu je znova prednjačil Dončić z 38. trojnim dvojčkom v karieri. Ustavil se je pri 25 točkah ter v dobrih 33 minutah na parketu dodal še po deset skokov ter podaj, a zgrešil vse štiri proste mete. Iz igre je zadel devet od 21 metov, posebej razpoložen pa je bil z razdalje, saj je zadel sedem od 11 metov za tri točke. Dončićev osebni rekord je osem trojk, kar mu je v ligi NBA uspelo dvakrat.

Iz vrst Dallasa so dvomestno število točk zabeležili še Dorian Finney-Smith (14), Maxi Kleber (13) in Boban Marjanović (10).

Dallas bo naslednjo tekmo odigral v noči na četrtek proti New Orleans Pelicans, ki so doslej zabeležili šest zmag na 23 tekmah, ponoči pa so presenetljivo ugnali Los Angeles Clippers s 123:104. Dallas je trenutno pri razmerju 10-9 in ohranja četrto mesto zahodne konference.

Deveti na zahodu pa je Denver, ki je po šestih zaporednih porazih le vknjižil deseto zmago v sezoni ob prav toliko porazih. Največ zaslug za prvi uspeh po 15. novembru pa ima povratnik po poškodbi Nikola Jokić, ki je dosegel 24 točk in dodal še 15 skokov ter sedem podaj. Čančar je znova dobil priložnost za igro, a je v 4:21 minute proti Miamiju njegova statistika ostala prazna ob enem zgrešenem metu iz igre.

Značke: dončić, dallas