Državno prvenstvo mladih karateistov: Na vrhu postojnski Mawashi

V Slovenskih Konjicah so izpeljali državno prvenstvo Karate zveze Slovenije za mlajše kategorije. Po številu odličij - od otroških do mladinskih (U-21) kategorij - je vse tekmece ugnal postojnski Mawashi.

Po skoraj izgubljeni lanski sezoni so  letos  mladi karateisti že v
polnem tekmovalnem pogonu. Foto: Igor Mušič
Po skoraj izgubljeni lanski sezoni so letos mladi karateisti že v polnem tekmovalnem pogonu. Foto: Igor Mušič

SLOVENSKE KONJICE > Konjiški Karate klub Seki je na državno prvenstvo mlajših kategorij Karate zveze Slovenije privabil kar 388 tekmovalcev iz 50 klubov. Borili so se v otroških, kadetskih in mladinskih (do 21 let) kategorijah. Želja po prikazu znanja in tekmovanju je bila velika, saj so posebej otroci, pa tudi kadeti in mladinci, ki niso visoko kategorizirani, zaradi lanske zapore tekmovalnega športa mladih v času pandemije izgubili skoraj vso sezono.

Pri zbiranju odličij je bil najuspešnejši postojnski klub Mawashi, ki je domov prinesel kar šest zlatih. Prva zasledovalca iz Polzele in Ljubljane sta jih zbrala pet oziroma štiri. Na visoko šesto mesto se je uvrstil idrijski Kolektor s tremi.

Primorski klubi so - tako v katah kot v borbah - krojili vrstni red pri vrhu tudi v najzahtevnejših starejših kategorijah do 21 in do 17 let.

V kategoriji do 21 let je v katah srebro osvojil Nejc Sterniša iz postojnskega KK Mawashi. Boljši je bil le Blaž Klobasa iz Gornje Radgone. V katah skupine do 17 let so se pri postojnskem mestnem tekmecu Shotokanu veselili tretjega mesta Denisa Česnika, najboljši pa je bil Mariborčan Vid Zarić (Kovinar). Med dekleti se je do drugega mesta povzpela še ena Postojnčanka, Lea Pahor Kobal (Mawashi). Zmagala je Tisa Lana Nadižar (Kranj).

V kategoriji do 17 let so se Primorci izkazali tudi v borbah. V kategoriji nad 76 kilogramov se je Luka Radić iz ŠD Gorica iz Nove Gorice prebil vse do finala, kjer je sicer slavil Tadej Plošinjak iz Radvanj pri Mariboru. V kategoriji do 76 kg je srebro osvojil član KK Postojna Petar Arsenić. Prvak je postal Timotej Jordan (Bushido Rogaška Slatina).

V isti starostni kategoriji so se odlično borila še primorska dekleta, saj je prvakinja v kategorij do 48 kg postala Maša Magajna (Mawashi). Primorci so osvojili še številna odličja v otroških kategorijah.

Sezona tekmovanj Karate zveze Slovenije se bo nadaljevala 23. oktobra z odprtim prvenstvomMaribora.