Andreja Slokar je v treh dneh prišla do treh naslovov državne prvakinje. Foto: Sloski.si

V skupni seštevek alpske kombinacije se je vpisal rezultat četrtkovega superveleslaloma, v petek pa je bila na sporedu še ena vožnja slaloma.

Čater za 15 stotink prekratek, Kline izpustil slalom

V moški konkurenci je bil boj za naslov prvaka izjemno napet, saj je Roka Ažnoha in Martina Čatra na koncu ločilo le 15 stotink, uspešnejši je bil mlajši tekmovalec. Tretje mesto je pripadlo Mihi Hrobatu (+1,49), ki je bil na tekmi sicer četrti, prehitel ga je Estonec Juhan Luik (+0,98).

Boštjan Kline, ki je bil na Peci najhitrejši za državna naslova v smuku in superveleslalomu, je slalom za kombinacijo izpustil. Ažnoh je bil v četrtek na superveleslalomu tretji, pred njega se je uvrstil še Avstrijec Manuel Traninger.

Peca je gostila državno prvenstvo v hitrih alpskih disciplinah. Foto: Sloski.si

Tretji naslov v treh dneh

Andreja Slokar si je tretji naslov državne prvakinje v treh dneh priborila s prednostjo skoraj treh sekund. Tudi druga Maša Robin (+2,94) je imela več kot sekundo prednosti pred naslednjo smučarko. Na najnižjo stopničko je stopila Ajda Pižorn (+4,28).

V odsotnosti najboljše slovenske smukačice Ilke Štuhec je smučarka iz Ajdovščine osvojila svoj prvi naslov slovenske prvakinje v smuku, smukaškemu je dodala še prvi superveleslalomski naslov ter prvi naslov v alpski kombinaciji.

Prvi del DP-ja v Kranjski Gori

Prejšnji teden je veleslalom za DP v Kranjski Gori končala na tretjem mestu, zmagala je Tina Robnik. Ana Bucik je v odsotnosti Slokarjeve in Mete Hrovat naslednji dan nato osvojila slalomski naslov.

Pri moških je Žan Kranjec prejšnji teden v Kranjski Gori slavil v veleslalomu, Anže Gartner pa je ob odsotnosti Kranjca osvojil naslov slovenskega prvaka v slalomu, na tekmi, na kateri na prvih devetih mestih ni bilo Slovenca.