Drugi športi

Kauzer po pričakovanjih edini Slovenec v finalu

London, 23. 09. 2023 14.14 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

V kajakaški finale svetovnega prvenstva v slalomu na divjih vodah v Londonu se je od Slovencev po napovedih uvrstil le Peter Kauzer. Štiridesetletni Hrastničan v polfinalu sicer ni pokazal perfektne vožnje, a kazenskih sekund si ni nabral, sedmi čas pa je zadostoval za izpolnitev prvega sobotnega cilja.

Peter Kauzer ima z Londonom neporavnane račune.
Peter Kauzer ima z Londonom neporavnane račune. FOTO: Kajakaška zveza Slovenije

Slabše sta se odrezala Martin Srabotnik in mladi Žiga Lin Hočevar, prvi je z enim dotikom zasedel 21., drugi pa z dvema napakama 33. mesto. Prepričljivo najhitrejši je bil domačin Joseph Clark.

Pri dekletih je od Slovenk nastopila le Ajda Novak, vožnja se ji ni posrečila, prislužila si je 52 kazenskih sekund in osvojila 25. mesto. A po neuradnih podatki Kajakaške zveze Slovenije je reprezentanci vendarle priborila olimpijsko kvoto, rezultati tekme kajakašic pa naj bi prinesli tudi olimpijsko kvoto kanuistkam.

Najhitrejša v polfinalu je bila avstralska zvezdnica Jessica Fox.

Moški finale se bo začel ob 15.12, pred tem bodo tekmovale ženske.