19. 3. 2023, 18:15 | Vir: STA

Uspelo mu je: neverjetni Anže Lanišek na odru za zmagovalce

Današnji dan si bo slovenski orel prav gotovo zapomnil, postal je prvi Slovenec s takšnim dosežkom.

Na zadnji tekmi Raw Air turneje je na poletih v norveškem Vikersundu slavil Stefan Kraft, drugi je bil Halvor Egner Granerud, ki je dobil seštevek turneje, hkrati pa tudi že veliki kristalni globus. Tretji danes in skupno na turneji je bil najboljši Slovenec Anže Lanišek (468,8).

Žiga Živulović jr. /Bobo

26-letni Domžalčan je v prvi seriji, ko je imel zahtevne razmere, pristal pri 231,0 m. V finalu je z 220,5 m pridobil eno mesto in potrdil uvrstitev na stopničke v seštevku. Postal je prvi Slovenec, ki mu je uspel ta dosežek. Do zdaj sta bila najboljša četrta Cene Prevc in Žiga Jelar, Peter Prevc pa je bil peti.

Domen Prevc (451,8 točke), tretji po polovici tekme, je bil danes na koncu peti, Timi Zajc (448,2) pa je v finalu s petega nazadoval na sedmo mesto. V finalu so ob tej trojici nastopili tudi preostali trije slovenski letalci. Lovro Kos (410,1) je z 11. nazadoval na 19. mesto, Žiga Jelar (407) s 15. na 20., Rok Masle pa je bil diskvalificiran zaradi neustreznega dresa.

Sezona svetovnega pokala se bo prihodnji konec tedna nadaljevala v finskem Lahtiju.

Novo na Metroplay: "Naš največji uspeh je bil tudi strel v koleno" | Ivo Boscarol