Drugi športi

Slovenci v polfinalu Eurovolleyja s Poljaki, napredovali tudi Italijani

Rim, 12. 09. 2023 21.26 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Zadnji polfinalisti letošnjega odbojkarskega evropskega prvenstva so Italijani. V napetem četrtfinalu so v Bariju ugnali Nizozemce s 3:2 (-19, 17, 16, -23, 12). V polfinalu bodo igrali s Francozi, drugi četrtkov polfinale je Slovenija - Poljska.

Po dobrem začetku Nizozemske je v nadaljevanju vse kazalo na hitro zmago Italije, ki je naslednja niza dobila na 17 in 16. V četrtem pa so evropski in svetovni prvaki obstali, kar so Nizozemci izkoristili za prednost sedmih točk. Italijani so se še približali na 23:22 in 24:23, niz pa je pripadel gostom iz dežele tulipanov.

Tudi odločilni niz so bolje začeli Nizozemci, a so Italijani hitro izenačili in povedli za tri točke, prednosti pa nato niso več izpustili iz rok.

Poljska - Srbija

Slovenija bo v polfinalu evropskega prvenstva v odbojki v četrtek v Rimu igrala s Poljsko. Poljaki so danes v četrtfinalu v Bariju v štiri nizih s 3:1 (-26, 15, 34, 17) premagali Srbe.

Bržkone je zmagovalca odločil tretji niz, v katerem so gledalci videli pravo dramo in zmago Poljske s 36:34.

Poljaki se bodo v polfinalu pomerili s Slovenijo
Poljaki se bodo v polfinalu pomerili s Slovenijo FOTO: Twitter

Pred tem so uvodni niz v podaljšku dobili Srbi, nato pa Poljakom dovolili, da so se v drugem razigrali. V četrtem se je zgodba ponovila.

Poljaki bodo v polfinalu igrali s Slovenci. Polfinalist je tudi Francija, ki pa svojega nasprotnika še čaka. To bo boljši iz današnjega dvoboja med Italijo in Nizozemsko.