155605

Znani prvi trije finalisti v 1. SFL

Avtor: Rene Vidmar
9. 4. 2022, 14.59

Litija, Dobovec in Siliko so prvi trije polfinalisti 1. SFL, o četrtem potniku pa bo odločala 3. tekma na Ptuju med gostitelji in Meteorplas Šic Barom. Danes bo jasno tudi, kdo bo 9. klub 1. SFL v novi sezoni, v konkurenci sta KMN Miklavž TBS Team 24 in FK Dobrepolje.

Litija je bila tudi v drugo boljša od ŠD Mlinš z 2:5, Dobovec je v Kopru z 8:0 premagal KMN Bronx Škofije, v tekmi meseca je Siliko v Kobaridu s 5:2 premagal KMN Oplast. V Ljutomeru so o zmagovalcu odločali kazenski streli, s 6:7 so se veselili Ptujčani.

Litija je tudi na povratni tekmi upravičila vlogo favorita in na podoben način porazila sosede iz Mlinš. Jeferson Luis Correa Carpes, Igor Osredkar in Gašper Vrhovec so poskrbeli za vodstvo Litije 0:4, v 32. minuti je Nik Smrkolj, ta je dosegel dva gola, sicer znižal, a so gostje trdno držali razliko.

Dobovec je v Kopru z 8:0 porazil Bronxe, Kristjan Čujec, Teo Turk in Vedran Matošević so zadeli za prepričljivo vodstvo ob polčasu (0:3). Varovanci trenerja Kujtima Morine so v nadaljevanju dosegli še pet golov in potrdili mesto v polfinalu. Tri gole je v mrežo škofjotov zabil Niko Cesarec.

Tudi Siliko je v dvokoraku prišel v polfinale. Tako kot Dobovec in Litija je tudi Siliko domačinu ušel na 0:3 in zadržal vodstvo. Alan Muratagić, Jure Suban, Uroš Đurić, Marko Mohorič in Žan Janež so zabili za Siliko, Nejc Kovačič in Dani Vulikić za Oplast, ki je tako kot ŠD Mlinše in KMN Bronx končal sezono.

Tudi Ptujčani so povedli 0:3, a vodstva niso zadržali. Rok Šnofl je že v 20. minuti znižal na 1:3, za tem pa sta zadela še Aljaž in Alen Ruis, ki je zabil v 38. minuti z 10-metrovke. Ker se je redni del končal neodločeno (3:3), so odločali kazenski streli. Bolj zbrani so bili gostje, odločil je Borut Ručna za končnih 6:7. Tretja odločilna tekma bo v torek ob 20. uri na Ptuju.

Izidi, 1.SFL:
– četrtfinale, povrtne tekme:
ŠD Mlinše – FC Litija 2:5 (0:2) 0:2 v zmagah
– strelci: 0:1 Jefferson (8.), 0:2 Osredkar (12.), 0:3 Vrhovec (26.), 0:4 Jefferson (32.), 1:4 Smrkolj (32.), 1:5 Berzelak (37.), 2:5 Smrkolj (37./10);

KMN Oplast Kobarid – Siliko Vrhnika 2:5 (0:1) 0:2 v zmagah
– strelci: 0:1 Muratagić (13.), 0:2 Suban (22.), 0:3 Đurić (25.), 1:3 Kovačič (26.), 1:4 Mohorič (27.), 2:4 Vulikić (29.), 2:5 Janež (39.);

KMN Meteorplast Šic Bar – FC Hiša daril Ptuj 6:7 (1:3, 3:3) 1:1 v zmagah
– strelci: 0:1 Andrijašević (7.), 0:2 Kneževič (8.), 0:3 Goznik A. (19./AG), 1:3 Šnofl (20.), 2:3 Ruis Až. (25.), 3:3 Ruis Alen (38./10m), 3:4 Andrijašević (41.), 4:4 Lovrenčič (41.), 4:5 Kneževič (41.), 5:5 Goznik Aljaž (41.), 5:6 Pasariček (41.) 6:6 Trstenjak (41.), 6:7 Ručna (41.);

KMN Bronx Škofije – FK Dobovec 0:8 (0:3) 0:2 v zmagah
– strelci: 0:1 Turk (3.), 0:2 Čujec (3.), 0:3 Matoševič (15.), 0:4 Čujec (25.), 0:5 Matoševič (26.), 0:1 Cesarec (31./10 m), 0:7 Cesarec (39./10 m), 0:8 Cesarec (40.).

Vir: STA

1

Stojanović: Najtežje so tekme po derbijih, Mariboru proti Rogaški zagotovo ne bo lahko (VIDEO)...Več

2

Tavares za Šport TV: Kljub temu, da ne igram več, s svojimi izkušnjami še vedno pomagam ekipi (VIDEO)...Več

3

Odziv po večnem derbiju: Pohvale na račun glavnega sodnika (VIDEO)...Več

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več