Ibrahimović v zgodovino ob porazu Milana proti Bijolu in Lovriću

Videm, 18. 03. 2023 22.41 |

Zlatan Ibrahimović je pri 41 letih in 166 dneh postal najstarejši strelec v zgodovini italijanskega prvenstva. Njegov zadetek z bele točke ob koncu prvega polčasa pa ni uspel preprečiti poraza Milana proti Udineseju, ki je na domačem terenu slavil s 3:1. Jaka Bijol je igral vso tekmo, Sandi Lovrić je vstopil v 72. minuti.

Zlatan Ibrahimović je prvi strel z bele točke sicer zapravil, a je po posredovanju VAR-a dobil drugo priložnost, ki je ni izpustil iz rok. FOTO: AP

Udinese je bil pred domačimi navijači boljši tekmec in je zasluženo slavil. Prvi gol smo videli v deveti minuti, ko je neodločnost rdeče-črne obrambe kaznoval iznajdljivi Roberto Pereyra

V sodniškem dodatku prvega dela je izenačil Zlatan Ibrahimović. Po roki Jake Bijola v svojem domačem prostoru je Šved dobil na voljo enajstmetrovko. Prvi strel mu je vratar Marco Silvestri ubranil, a je posredoval VAR. Izkazalo se je, da je Beto prehitro stekel v kazenski prostor, zato je imel Šved še eno priložnost. Silvestri se je odločil za isto smer, "Ibra" pa je tokrat sprožil močno po sredini za 1:1. S svojim prvim golom sezone je na večni lestvici najstarejših strelcev v Serie A prehitel legendarnega Alessandra Costacurto, ki je bil ob svojem zadnjem golu star 41 let in 25 dni.

Izenačenje ni trajalo dolgo, v šesti minuti dodatka je za rezultat polčasa poskrbel prav že omenjeni Beto po lepi asistenci Isaaca Successa. Zmagovalca je z edinim golom v drugem delu potrdil Kingsley Ehizibue. Udinese se je z drugo zaporedno zmago točkovno izenačil z Juventusom na sedmem mestu, a ima stara dama tekmo manj. Milan je četrti, v tem krogu ga lahko prehiti Roma, ki zaostaja za točko.

Statistika tekme Udinese – Milan
Statistika tekme Udinese – Milan FOTO: Sofascore.com

V soboto sta bili v Serie A na sporedu še dve tekmi. Salernitana in Bologna sta se razšla z 2:2, v Monzi pa prav tako ni bilo zmagovalca. Do točke (1:1) je prišel predzadnji Cremonese, ki mu voda vse bolj teče v grlo, saj za varnimi mesti zaostaja že za 11 točk.