Brady je pozdravljal številne navijače ... Foto: Reuters

Osrednja tekma 4. tedna Lige NFL je bil obračun obeh ekip, za katere je zaigral Tom Brady, najuspešnejši podajalec v zgodovini te lige. Tokrat je sicer ostal brez podaje za zadetek, zato pa je podrl rekord Drewa Breesa po številu podaj v tem tekmovanju, za piko na i pa je ob Breesu, Brettu Favru in Peytonu Manningu postal šele četrti podajalec, ki se je zmage veselil proti vsaki od 32 ekip.

... ki ga imajo še vedno radi. Foto: Reuters

Succop zadel za zmago
V zadnji četrtini je skreiral napad, po katerem je Ryan Succop zadel odločilni prosti strel, dolg 48 jardov. Na drugi strani so imeli gostitelji še čas za zmago, a je Nick Folk zgrešil strel s 56 jardov. "V tem času sem v tem okolju igral s toliko nogometaši in stkal toliko prijateljstev. Za to zmago smo morali res garati," je priznal 44-letni Brady.

Še ena stotica za Reida
Vrnil se je tudi trener Andy Reid, ki je dolga leta zmage nizal v Philadelphii, zadnja leta pa navdušuje na klopi Kansasa. Chiefsi so letošnjo sezono začeli slabše od pričakovanj, saj so imeli prejšnji teden prvič po šestih letih več porazov koz zmag (1-2). Tokrat je spet blestel Patrick Mahomes, ki je vrgel kar pet podaj za zadetek, tri od teh so pristale v rokah Tyreeka Hilla. Za Reida je bila to jubilejna 100. zmaga na klopi Kansasa, s tem je postal edini trener, ki je dve ekipi popeljal do tega mejnika, od Philadelphie se je poslovil s 140 zmagami.

Kyler Murray je pokazal, kdo je številka 1 v diviziji NFC zahod. Foto: Reuters

Arizona prekinila črni niz proti Ramsom
V derbiju neporaženih ekip iz divizije NFC zahod je Arizona v gosteh premagala LA Ramse s 37:20. Kyler Murray je podal za dva zadetka, Chase Edmonds je po tleh pridelal kar 120 jardov. Cardinalsi so prve štiri tekme v sezoni dobili prvič po letu 2012, s tem so tudi prekinili niz osmih zaporednih porazov proti Ramsom.

Prvi poraz Las Vegasa
−V ponedeljkovi tekmi so LA Chargersi premagali Las Vegas z 28:14. Justin Herbert je v prvem polčasu podal za tri zadetke (skupaj je zbral 222 jardov), s katerimi so gostitelji vodili kar z 21:0. Raidersi so se v tretji četrtini približali z dvema zadetkoma, a je v zadnji vse dvome o zmagovalcu razblinil Austin Ekeler, ki je s tekom za 11 jardov postavil končni izid tekme. To pomeni, da je po štirih krogih zdaj neporažena le še Arizona.