Salonit obdaroval predsednika

Ženski in moški prvoligaši so sredi bojev v skupinah za prvaka in za obstanek. Odbojkarji kanalskega Salonita so prav na rojstni dan predsednika kluba Julijana Fortunata prekinili točkovni post, ostali trije primorski predstavniki pa so ostali praznih rok. Igralci nižjih lig so uživali počitniški vikend.

Salonitov blok -  na fotografiji sta v njem Žan Novljan in Fran Peterlin - je učinkovito ustavljal  napade Krke.  Foto: Igor Mušič
Salonitov blok - na fotografiji sta v njem Žan Novljan in Fran Peterlin - je učinkovito ustavljal napade Krke.  Foto: Igor Mušič

PRVA DOL MOŠKI

Salonit Anhovo : Krka 3:0

Športna dvorana Kanal, gledalcev 250, sodnika Melavc in Adrović; po nizih: 18, 16, 20.

Salonit Anhovo: Šarić (libero, 1 napaka) Nanut, Karnel 1, Novljan 5, Basaneže 10, Peterlin 19, Kovačič 1, Tomić 5, Vrtovec 11, Jereb. Trener: Igor Šimunčić.

KANAL > Domači odbojkarji so se v skupini za prvaka v glavnem uspeli izviti iz primeža bolezni, poškodb in porazov. Tokrat se je predvsem močno poznalo, da je povsem okreval prvi sprejemalec in obenem univerzalni odbojkar Fran Peterlin, ki je dosegal točke vsakič, ko so se borbeni Dolenjci nevarno približali. Obrambo je čvrsto držal še en povratnik po težavah, Danijel Šarić. Ob solidnem prispevku ostalih na servisu, v bloku in v napadu se počitek kapetana Dejana Čabarkape, ki ima nekaj težav s kolenom, niti ni poznal, saj ga je dobro zamenjal izkušeni rezervist Dalibor Tomić.

Krka je zdržala na igrišču le uro in 15 minut. Do sredine nizov je bila nevaren tekmec, potem pa je ob kanalskem pritisku s servisom in blokom tudi z napakami in udarci izven igrišča cementarjem olajšala pot do zmage. Zadnjo točko za osvojeni prvi niz je za Salonit dosegel mladi napadalec Aleks Kovačič. Drugi niz so domačini z osnovno postavo in z organizatorjem Irenejem Karnelom dobili zlahka. Tudi v tretjem nizu, v katerem sta priložnost dobila še drugi organizator Matija Jereb in rezervni sprejemalec Maj Nanut, o zmagovalcu ves čas ni bilo dvoma. Nove točke so bile tudi lepo darilo blokerju Gregorju Basanežeju in predsedniku kluba Julijanu Fotrtunatu za rojstni dan.

“Najhujši del sezone je - kar se zdravstvenega stanja tiče - za nami. Precej se je poznalo, da smo ves teden trenirali z isto in že precej popolno zasedbo. Sadovi kakovostnega treninga so se pokazali na tekmi. Tudi zdravljenje kolena Dejana Čabarkape dobro napreduje in upamo, da bo sredi marca spet igral. S povratnikom v odbojko, Matijo Jerebom, dobro delamo. Fizično je ekipo že ujel, glede uigranosti pa jo bo kmalu. Nanj v organizaciji igre resno računamo, saj je že jasno, da je Nikola Živanović po poškodbi tetive za to sezono praktično izgubljen”, je po tekmi povedal kanalski trener Igor Šimunčić. im

PRVA DOL ŽENSKE

Luka Koper: NKBM Branik 0:3

Dvorana OŠ Koper gledalcev 100, sodnika Kramar in Zajec, po nizih: -21, -13, -18.

Luka Koper: Primik 2, Đukić 3, Raić 1, Debernardi (libero 0 napak), Suljić 1, Lucas 12, Letnik 2, Jeretič 2, Kolbl 2, Širol, Simčić (libero, 2 napaki), Jović 2, Pavlovič 2, Cvetanović 9. Trener: Dragan Grmača.

KOPER > Državne prvakinje so svoje delo v Kopru opravile v dobri uri. Tekma je bila zanimiva do sredine prvega niza, ko so Koprčanke z dobrim sprejemom držale korak s favoritinjami (15:16), potem pa so se Mariborčanke začele oddaljevati. Že po uvodnih minutah drugega in tretjega niza je bilo jasno, da je kakovostna razlika v prid Štajerk prevelika, da bi bilo mogoče računati na presenečenje. Kar 190 in 195 cm visoki Ann Tessa Grubbs in Anamaria Galić sta bili za Luko Koper neustavljivi. Z gostjami sta se solidno kosali le domačinki Dajana Lucas in Marina Cvetanović. Ob takšnem razmerju moči je koprski trener Dragan Grmača kmalu ponudil priložnost vsem svojim igralkam. STA, IM

Grosuplje : Gen-I Volley 3:2

Športna dvorana Brinje, gledalcev 100, sodnika Milojević in Perčič; po nizih: 14, 20, -23, -24, 14.

Gen-I Volley: Sillah, Ferlinc 15, Goršek, Velikonja Grbac 12, P. Blažič 12, Kovać 15, T. Blažić (libero, 10 napak), Leban 17, Jovanović 4, Žigon. Trener: Matjaž Stanič.

GROSUPLJE > Dolenjke so Novogoričanke enkrat presenetile že jeseni. V domači dvorani so dobro izkoristile v tej sezoni že znano težavo Primork - velika nihanja v igri, predvsem na sprejemu. V ekipi tudi manjka izkušena zanesljiva igralka, ki bi v tesnih končnicah lahko tudi sama obrnila tok dogodkov v pozitivno smer. Pri Dolenjkah se je izkazala lanska igralka Ankarana Karin Pavič (dosegla je 13 točk), pri Novogoričankah pa je nase opozorila donedavna rezervna sprejemalka, članica mladinske ekipe Selena Leban, ki je dosegla kar 17 točk - celo dve več od napadalke Sare Kovać. Tako je Gen-I Volley po petih nizih, potem ko je bil vsaj enakovreden tekmec, v skupini za prvaka zapravil še drugo priložnost zapored za zmago. Takšen razplet je slaba popotnica pred naslednjima tekmama - v sredo v Kamniku s srednjeevropskim prvakom Calcitom in v soboto doma z državnimi prvakinjami iz Maribora. im

Ptuj : Ankaran 3:1

Dvorana Gimnazije Ptuj, gledalcev 200, sodnika Ortl in Vrenko; po nizih: 20, -17, 13,17.

Ankaran: Apollonio, Pangerc 3, Agnelini 3, Medved (libero (2 napaki), Uršič 8, Cerovac 1, N. Lovšin 6, T. Lovšin 16, Trobec 7, Valenčič 10. Trener: Željko Rulofs.

PTUJ > Predvidevanja poznavalcev, da čakajo Ankarančanke v skupini za obstanek težki boji z najboljšima ekipama iz prve B lige, se kažejo kot pravilna. Ptujčanke so se z nekaterimi igralkami iz mariborske šole pokazale kot tekmec, ki resno trka na vrata elitnega tekmovanja. Z izjemo slabega drugega niza, ki so ga dobile Ankarančanke, ves čas ni bilo dvoma, kdo bo prišel do točk. Štajerke so tudi v četrtem nizu prepričljivo vodile od prve do zadnje minute. Primorke bodo sicer imele že v soboto priložnost, da vtis proti istemu tekmecu popravijo v domači (koprski) dvorani. im