'General' Chris Paul poskrbel za drugo zmago Phoenixa proti Dallasu

Phoenix, 05. 05. 2022 04.02 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min
Jakob Batič
24

Dallas Mavericksi so tri četrtine druge tekme držali stik s Phoenix Sunsi, nato pa je vajeti igre v svoje roke vzel veteran Chris Paul, ki je poskrbel, da v zaključku dvomov o zmagovalcu ni bilo več. Phoenix po novi zmagi (129:109) v seriji vodi z 2:0. Luka Dončić je za goste dosegel 35 točk, sedem podaj in pet skokov. Naslednja tekma bo v noči na soboto v Dallasu.

Luka Dončić je na prvi tekmi dosegel kar 45 točk, tokrat pa jih je že v prvem polčasu dodal 24. FOTO: AP

Phoenix je drugo tekmo odprl z delnim izidom 9:0. Po prvem košu Luke Dončića je na drugi strani Devin Booker s tremi točkami hitro poskrbel za prvo dvomestno prednost na tekmi (12:2). Nato se je razigral Reggie Bullock, ki je zaporedoma zadel trojko in met s polrazdalje, Dorian Finney-Smith pa je po lepi asistenci Dončića znižal na vsega pet točk (14:9).

Po prvi minuti odmora se je v napadu razigral Dončić, na katerega obramba Phoenixa – tako kot že na prvi tekmi – ni imela pravega odgovora. A Sonca so še naprej vodila zaradi učinkovite igre v napadu, s katero so napadala predvsem Jalena Brunsona. Zato je Jason Kidd svojo drugo opcijo v napadu že sredi prve četrtine poslal na klop in priložnost ponudil Spencerju Dinwiddieju

Slovenski zvezdnik je na parketu preživel vseh 12 minut prve četrtine. Kako zelo je bila od njega odvisna igra Dallasa, lepo ponazori podatek, da je bil kot strelec ali asistent odgovoren za kar 24 od skupno 28 točk Mavericksov v tem obdobju. Phoenixu je sicer uspelo zadržati prednost (32:28), a je bila ta bistveno bolj znosna, kot je kazalo na začetku.

Kidd je na začetku drugega dela igre Dončiću namenil nekaj počitka, vajeti v napadu pa je prevzel Dinwiddie, ki je z dvema prostima metoma za 38:38 poskrbel, da je bil izid prvič po začetku poravnan. Nato je svojo drugo trojko v tem delu igre zadel razpoloženi Davis Bertans in Dallas je prvič na srečanju povedel. Latvijec je bil nato eden glavnih razlogov, da je Dallas vse do konca prvega polčasa zadržal prednost. Zadel je tri od šestih poskusov za tri, še bolj razpoložen pa je bil Dončić, ki je sedemkrat vrgel in štirikrat zadel z razdalje.

V zadnjih minutah prvega dela je slovenski čudežni deček kar dvakrat zadel v zadnjih sekundah napada, skupno pa je v prvih 24 minutah zbral prav toliko točk, šest podaj in štiri skoke. Drugi dvomesten je bil z desetimi točkami Dinwiddie. Velja pa omeniti še učinek dveh rezervistov – ko sta bila na parketu Bertans in Maxi Kleber, je Dallas prvi polčas dobival za deset točk.

Po vrnitvi iz garderobe je Devin Booker pokazal, zakaj velja za enega najboljših košarkarjev na svetu. Dosegel je osem zaporednih točk, od tega dve trojki, in Phoenix zopet vrnil v prednost. Čeprav se je center DeAndre Ayton znašel v težavah zaradi osebnih napak, saj je prejel svojo četrto in moral na klop, je Phoenix v naslednjih minutah ohranjal prednost. Predvsem zaradi Dončića, katerega napad se je v tretji četrtini nekoliko zaustavil – dosegel je le dve točki.

Pri 76:68 se je zdelo, da bi se lahko domači nevarno odlepili, a je sledil delni izid Dallasa 7:0, nato pa je Bullock s svojo drugo zaporedno trojko izid znova izenačil na 78:78. V zadnjih minutah pa je na sceno stopil Chris Paul, ki je v svojem slogu začel zadevati s polrazdalje. Po njegovi zaslugi je Phoenix pred zadnjimi 12 minutami vodil za šest (89:83).

Chris Paul se je "vklopil" v zadnjem delu tekme. Dallas nanj ni imel pravega odgovora. FOTO: AP

Šov 36-letnega organizatorja igre se je nadaljeval v zadnjem delu igre, ko je najprej zadel za tri, nato pa še asistiral osamljenemu Cameronu Johnsonu, ki odprtega meta z razdalje ni izpustil iz rok. Ko je Paul osem minut pred koncem zadel za dve, je Phoenix po dolgem času spet vodil z dvomestno prednostjo (103:93), Kiddu pa ni preostalo drugega, kot da vzame minuto odmora.

Sledil je nov delni izid domačih (13:2), po katerem je Kidd še enkrat zaustavil igro, a vrnitve za Dallas ob zaostanku 21 točk ni bilo več. Da so pri Dallasu razobesili belo zastavo, je bilo jasno ob vrnitvi košarkarjev na parket, saj so vsi prvokategorniki pri gostih ostali na klopi, nekaj minut za dokazovanje pa so dobili rezervisti.

Dončić je srečanje zaključil s 35 točkami, s čimer je bil zopet z naskokom prvi strelec svojega moštva. Imel je še sedem podaj in pet skokov. Zadel je kar pet metov za tri, a kaj, ko je znova pogrešal pomoč soigralcev. Bullock je vpisal 16 točk, Dinwiddie jih je dodal pet manj, vsi ostali pa niso presegli meje desetih točk. Znova je razočaral Brunson, ki je za devet točk potreboval kar 12 metov. Na drugi strani je Booker dosegel 30 točk. Dve manj je dosegel Chris Paul, ki pa jih je kar 20 vpisal v drugem polčasu, od tega 14 v zadnji četrtini. Pri učinku 36-letnega veterana ne gre spregledati niti osmih podaj in šestih skokov.