137867

Atalanta brez Iličića do zmage nad Švicarji, Zenit ponižal Malmö

Avtor: Kenny Jan
29. 9. 2021, 20.55

Italijanska Atalanta Josipa Iličića je v drugem krogu nogometne lige prvakov v okviru skupine F premagala švicarski Young Boys z 1:0. Edini zadetek je dosegel Matteo Pessina. Atalanta, za katero slovenski reprezentant Josip Iličić ni dobil priložnosti za igro, pa se je začasno zavihtela na vrh lestvice.

Moštvo iz Bergama ima po dveh tekmah štiri točke, potem ko je v prvem krogu remiziralo pri Villarrealu (2:2). Sledi Young Boys s tremi točkami po zmagi nad Manchester Unitedom v prvem krogu (2:1). Ob 21. uri je v tej skupini na sporedu še obračun Manchester United – Villarreal.

Atalanta je bila precej boljši tekmec. V 17. minuti je že kronala terensko premoč, a je zadetek po posredovanju sistema VAR sodniška ekipa razveljavila.

Matteo Pessina je ob koncu polčasa iz neposredne bližine zgrešil žogo, isti igralec pa se je odkupil za zgrešeno v 68. minuti, ko je prav tako iz neposredne bližine v gol preusmeril podajo Duvana Zapate. Do konca dvoboja je imela Atalanta še nekaj lepih priložnosti, a spremembe izida ni bilo.

Od Slovencev sta na delu še Benjamin Šeško s Salzburgom in Benjamin Verbič z Dinamom iz Kijeva. Verbič bo z Ukrajinci gostoval pri Bayernu iz Münchna v skupini E, Šeško pa bo v skupini G z avstrijskim prvakom gostil Lille.

V skupini E bo še tekma Benfica – Barcelona, v skupini G Wolfsburg – Sevilla, v skupini H pa Juventus – Chelsea. V tej skupini je Zenit iz Sankt Peterburga premagal švedski Malmö s 4:0. V prvem polčasu je zadel Claudinho (9.), v drugem pa so zmago potrdili Daler Kuzjajev (49.), Aleks Sutormin (80.) in Wendel v peti minuti sodnikovega dodatka.

Vir: STA

1

Ante Šimundža po novi zmagi: “Če so igralci utrujeni po treh dnevih, potem Maribor zanje ni pravo mesto” (VIDEO)...Več

2

Oskar Drobne: “Odličen prvi polčas v Ljudskem vrtu, v drugem delu smo hitro padli” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več