Kourt Zouma je za 3:1 z glavo premagal Alissona Beckerja. Foto: Reuters

Že v četrti minuti se je Liverpool znašel v zaostanku. Kot je izvedel Pablo Fornals. Poslal je oster predložek pred vrata, kjer je pred Alissonom Beckerjem skočil Angelo Ogbonna, ki je ravno dovolj oviral Brazilca, da je ta zgrešil žogo, ki je končala v mreži. VAR je zadetek, ki je bil pripisan kar gostujočemu vratarju, potrdil. Liverpool je po zaostanku zagospodaril na terenu, a si veliko priložnosti ni ustvaril. Vendarle je izenačil še v prvem polčasu, ko je v 41. minuti lepo prosti strel z 20 metrov izvedel Trent Alexander-Arnold.

Tudi v drugem polčasu so imeli Kloppovi varovanci pobudo, a najprej je zapretil West Ham, ko je v 50. minuti Declan Rice z glavo zadel prečko. V 67. minuti je domača vrsta po uspešnem protinapadu znova povedla. Ogromno dela je opravil Jarrod Bowen, ki je pobegnil trem nasprotnim nogometašem, nato pa z globinsko podajo zaposlil Španca, ki je matiral Alissona. V 74. minuti so Liverpoolčani znova slabo reagirali po kotu. Bowen je poslal visoko žogo v kazenski prostor, ob daljši vratnici pa so gostje pustili samega Kurta Zoumaja, ki je z glavo povišal na 3:1.

V 83. minuti je upanje Liverpoolu vlil rezervist Divock Origi. Belgijski napadalec se je odlično znašel v kazenskem prostoru in z volejem iz obrata žogo poslal v malo mrežico. Kljub pritisku gostov je londonska obramba zdržala. Največjo priložnost za izenačenje je zapravil Sadio Mane, ki je v 91. minuti po podaji Alexandra-Arnolda z glavo za las meril mimo vrat.

Antonio Conte je med tednom na klopi Tottenhama nasledil Nuna Espirita Santa. Foto: Reuters

Zmaga ob jubileju Artete

Arsenal nadaljuje uspešen niz, potem ko so bili z 1:0 boljši od Watforda. Na zadnjih osmih tekmah so topničarji neporaženi, v tej seriji pa so vpisali šesto zmago. Mikel Arteta je 100. sedel na londonski klopi. Gostujoča mreža se je zatresla že v sedmi minuti, toda zadetek Bukaya Sake je bil zaradi prepovedanega položaja razveljavljen.

Lepo priložnost za vodstvo je Arsenal zapravil v 36. minuti, ko je Ben Foster ubranil enajstmetrovko Pierre-Emericku Aubameyangu. Gostitelji so premoč vendarle kronali v 56. minuti, ko je Emile Smith-Rowe na robu kazenskega prostora prišel do odbite žoge in jo z natančnim strelom poslal ob levi vratnici v mrežo.

Conte debitiral s točko

Antonio Conte je na klopi Tottenhama debitiral z remijem. Londončani so se na Goodison Parku z Evertonom razšli brez golov. Gostje so bili nevarnejši, najbližje zadetku pa so bili v 87. minuti, ko je Giovani Lo Celso zadel vratnico. Chris Kavanagh je v 68. minuti sicer že pokazal na belo točko za Everton po domnevnem prekršku Huga Llorisa nad Richarlisonom, a je bila po posredovanju VAR-a odločitev preklicana. Srečanje so gostitelji končali z igralcem manj, saj je bil v sodnikovem dodatku izključen Mason Holgate.