Giannis Antetokounmpo je dosegel izjemen dvojni dvojček (44 točk in 20 skokov), a to ni bilo dovolj za zmago na šesti tekmi polfinala Vzhoda. Boston je izsilil sedmo tekmo in bo poskušal v nedeljo (začetek ob 21.30) izločiti branilce naslova. Foto: Reuters

Stephen Curry in Klay Thompson sta ob zmagi Golden Stata nad Memphisom (110:96) skupaj dosegla 59 točk, njun skupni met za tri točke je bil 14/31. Draymond Green je dodal 14 točk, 16 skokov in osem podaj. Zelo pomembna je bila trojka Andrewa Wigginsa šest minut in pol pred koncem za vodstvo z 90:89 in nato še njegovo zabijanje.

Klay Thompson. Foto: Reuters

Bojevniki ujeli 26 žog več od Memphisa
Kar 19 izgubljenih žog je Golden State nadoknadil z nepopustljivo borbo pod obročema in z občutno dobljenim skokom (70:44, od tega 25:10 v napadu). Kevon Looney je z 22 skoki (11 v napadu) postavil svoj rekord.

Dončića odločilna tekma čaka v nedeljo
Memphis, ki je peto tekmo serije dobil kar za 39 točk (134:95), je na tretji tekmi zapored pogrešal Jaja Moranta, težave s poškodbo je imel tudi center Steven Adams. Golden State je dobil tri prvenstva med letoma 2015 in 2018, v letih 2020 in 2021 pa ostal brez končnice. Zdaj bo nestrpno čakal na razplet nedeljske tekme med Phoenixom in Dallasom, začela se bo (po slovenskem času) v noči na ponedeljek ob 2. uri.

Jayson Tatum. Foto: Reuters

Tatum zasenčil Antetokounmpa
Boston se je rešil, na šesti tekmi je bil od Milwaukeeja boljši v vseh četrtinah, na koncu je bilo 95:108. Blestel je Jayson Tatum, ki je dosegel 46 točk in zbral devet skokov. Odigral je ključno vlogo v končnici tekme, ko se je Milwaukee s 14 približal na 4 točke (slabih devet minut pred koncem). Bostonu je takrat uspel delni izid 15:6 in je bil ob vodstvu s 100:87 lahko miren pred zadnjimi štirimi minutami. V zadnji četrtini je Tatum dosegel 16 od Bostonovih 26 točk.