Rok Stipčević je bil drugi strelec Krke ob zmagi nad Rogaško.  Foto: Liga ABA/Dragan Stjepanović
Rok Stipčević je bil drugi strelec Krke ob zmagi nad Rogaško. Foto: Liga ABA/Dragan Stjepanović

Košarkarji iz Rogaške Slatine so sicer tekmo začeli dobro, prvo četrtino so tudi dobili s 24:20, nato pa se je njihova igra v celoti sesula. Ob vodstvu za sedem točk na uvodu druge četrtine (27:20) so povsem popustili in tekmecem iz Novega mesta dovolili neverjeten delni izid 24:3, po katerem so Dolenjci povedli s 30:44.

Zmaga Krke pravzaprav ni bila nikoli pod vprašajem. Rogaški je sicer trikrat uspelo znižati zaostanek na enomestno število (-9), a to je bilo tudi vse. V zadnji četrtini je za najvišjo prednost na tekmi (+32; 59:91) poskrbel T. J. Gibbs, končni izid pa je s polaganjem postavil Jakov Stipaničev (65:95).

Pri gostiteljih je bil najučinkovitejši Petar Vujačić z 18 točkami, za Krko sta največ točk prispevala Adonis Michael Thomas (26) in Rok Stipčević (21).