Tekma zmešnjav v Liverpoolu, Wolves izsilili povratno tekmo

Nogomet 7. Jan 202322:45 > 23:05 0 komentarjev

3. krog angleškega FA pokala se je začel z domačo zmago Manchester Uniteda proti Evertonu. Rdeči vragi so slavili s 3:1, igralec tekme pa je bil Marcus Rashford z golom in asistenco. Izpadla je tretja ekipa Premier lige. Sheffield Wednesday je Newcastle ugnal z 2:1. Povratno tekmo bo moral odigrati Liverpool, ki je doma remiziral z Wolverhamptonom.

V tretjem krogu angleškega FA pokala so gledalci na stadionu Anfield spremljali zanimivo srečanje, ki se je končalo z 2:2. Liverpool se je po veliki napaki vratarja Alissona Beckerja znašel v zaostanku, a Darwin Nunez je še pred polčasom izenačil rezultat. V drugem delu je po napaki obrambe Wolverhamptona Mohamed Salah prvič na srečanju redse popeljal v vodstvo, po zmedi v kazenskem prostoru in z zvrhano mero sreče pa je Hwang Hee Chan gostom zagotovil povratno srečanje.

Zadetki s tekme Liverpool – Wolverhampton:

Sheffield Wednesday je presenetil tretjeuvrščeno moštvo Premier lige Newcastle United. Angleški drugoligaš je slavil z 2:1 in izločil izjemno visoko leteče varovance Eddija Howa. Junak domačih je bil Josh Windass z dvema zadetkoma,Bruno Guimaraes je zabil edini zadetek za srake.

Zadetki s tekme Sheffield Wednesday – Newcastle United:

Manchester United je atomsko začel prvi dvoboj tretjega kroga. Že v 4. minuti je podajo Marcusa Rashforda izkorstil Brazilec Antony za ekspresno vodstvo domačih, ki pa ni trajalo dolgo. V 14. minuti si je namreč vratar Uniteda David de Gea privoščil veliko napako, ki jo je kaznoval Conor Coady.

Napaka Davida de Gee:

Slednji se je od junaka Evertona prelevil v tragičnega junaka gostov. V 52. minuti je namreč dosegel avtogol za novo vodstvo rdečih vragov, ki so globoko v sodnikovem dodatku po enajstmetrovki Marcusa Rashforda potrdili napredovanje.

Brighton je s kar 5:1 ugnal Middlesbrough. Vodilna ekipa druge lige Burnley je s 4:2 ugnala premierligaša Bournemouth. Izpadel je še en član elite. Nottingham Forest je klonil pri Blackpoolu s 4:1. Na londonskem premierligaškem dvoboju je West Ham z 1:0 ugnal Brentford, junak zmage je bil Said Benrahma.

Zadetek West Hama za napredovanje:

V zadnjih minutah se je izvlekel Sunderland, ki je še v 92. minuti izgubljal proti Shrewsburyju, na koncu pa po zadetkih Stewarta v 92. in O’Niena v 94. minuti vendarle napredoval. Veliko presenečenje je pripravil petoligaš Wrexham, ki je na gostovanju s 4:3 izločil drugoligaša Coventry.

Tekme, ki se končajo z remijem, se ponavljajo, zamenja se le gostitelj obračuna.

Krog bo zaključil ponedeljkov večerni duel med tretjeligašem  Oxford Unitedom in Arsenalom.