Tudi 40 točk Dončića premalo za zmago proti Golden Statu

Košarkarji Dallas Mavericks po treh tekmah finala zahodne konference severnoameriške lige NBA proti Golden State Warriors v boju na štiri zmage zaostajajo z 0:3. Bojevniki so namreč na krilih 31 točk Stephena Curryja in 27 Andrewa Wigginsa dobili tudi tretjo tekmo; v Teksasu so zmagali s 109:100. Dallasu ni pomagalo niti 40 točk Luke Dončića.

Luka Dončić Foto: STA
Luka Dončić Foto: STA

DALLAS > Luka Dončić je v domači dvorani spet blestel in na tretji tekmi zbral 40 točk (met 11-23 iz igre ter 4-9 za tri točke), od tega jih je imel 21 v zadnji četrtini, temu je dodal enajst skokov, tri podaje, eno ukradeno žogo, dve blokadi in tri izgubljene žoge, vendar je Dallas tokrat pokopal slab met z razdalje.

Domači košarkarji, ki so zgrešili prvih sedem zaporednih metov za tri točke, so na koncu zadeli le 13 trojk iz 45 poskusov.

Reggie Bullock, član prve peterke Dallasa, in Maxi Kleber, dva specialista za koše z razdalje, sta zgrešila vseh 12 poskusov za tri, in ne le to, oba v statistiko nista vpisala niti točke. Spencer Dinwiddie je za domačo ekipo s klopi dodal 26 točk, Jalen Brunson pa 20.

Dončić je po tekmi poudaril, da četrta tekma še zdaleč ne bo le formalnost. "Ni še konec, a ne bo lahko," je dejal 23-letni slovenski zvezdnik. "Bojevniki ti ne bodo ničesar podarili."

"Nihče ni verjel, da lahko pridemo do konferenčnega finala. Dejstvo je, da bojevniki igrajo odlično. Vsak igralec dobro opravlja svojo vlogo na igrišču. Že dolgo igrajo skupaj, mislim, da igrajo dobro košarko, zato vem, da bo zelo težko," je še povedal Dončić in dodal: "Zadnje tri tekme so bile res težke."

Golden State je tako le še zmago oddaljen od napredovanja v veliki finale lige NBA. Zmagovalec finala zahoda se bo pomeril z zmagovalcem finala vzhodne konference, Bostonom ali Miamijem.

Bojevniki so vodili ves drugi polčas, sredi tretje četrtine pa so z nizom 12:3 prišli do dvomestne prednosti. Curry je 31 točkam dodal enajst podaj, Wiggins pa 27 točkam enajst skokov. Klay Thompson je k zmagi dodal 19 točk, Draymond Green in Jordan Poole pa vsak po deset

"To je bila odlična ekipna zmaga," je dejal Curry: "Ko imaš prednost 2:0 in zmagaš na gostovanju, ti to da popoln nadzor nad dvobojem. To je ogromna prednost. Seveda nam je jasno, da dela še nismo opravili do konca, vendar je dober občutek zavedanje, da se lahko že v torek poigramo in poskušamo dokončati delo."

Četrta tekma bo v torek prav tako v Dallasu, statistika pa ne govori v prid Dončićeve ekipe, saj se do zdaj v končnici v 75-letni zgodovini še nobeni ni uspelo vrniti po zaostanku z 0:3.

Trener bojevnikov Steve Kerr je po tekmi pohvalil Curryjevo predstavo: "Steph je bil danes briljanten. Res odlično opravlja obrambne naloge, nato pa na visoki ravni igra še v napadu. Izjemno ga je opazovati."