Dennis poskrbel za novo domačo etapno zmago in skupno vodstvo

Avstralski kolesar Rohan Dennis (Jumbo Visma) je zmagovalec druge, 154,8 kilometra dolge etape dirke po Avstraliji od Brightona do Victor Harborja.
Fotografija: Rohan Dennis na avgustovskih igrah Commonwealtha. FOTO: Jason Cairnduff/Reuters
Rohan Dennis na avgustovskih igrah Commonwealtha. FOTO: Jason Cairnduff/Reuters

Nekdanji svetovni prvak v kronometru Rohan Dennis je bil član ubežne peterice, nato pa se je v zadnjem kilometru odločil za napad in v cilj prišel z dvema sekundama prednosti pred rojakom Jayem Vinom (UAE Team Emirates)

Z zmago je moštveni kolega Primoža Rogliča prevzel vodstvo v skupnem seštevku, pred Vinom, moštvenim kolegom Tadeja Pogačarja pri ekipi UAE, ima tri sekunde prednosti, 12 sekund pa na tretjem mestu zaostaja Američan Magnus Sheffield.

Etapa je bila kar zahtevna, vzponov ni manjkalo, dva sta bila kategorizirana, eden je bil prve, drugi pa druge kategorije. Glavnina je na koncu zaostala 11 sekund, njen šprint je prav tako dobil domačin Caleb Ewan.