19. 2. 2023,
22.02

1 leto, 2 meseca

Thermometer Blue 0,07

Borussia Mönchengladbach Borussia Dortmund Bayern München RB Leipzig nemško prvenstvo Bundesliga

Nedelja, 19. 2. 2023, 22.02

Nemško prvenstvo, 21. krog

Po spodrsljaju Bayerna na vrhu vse bolj vroče

Borussia Dortmund | Borussia Dortmund je prišla do zanesljive zmage. | Foto Reuters

Borussia Dortmund je prišla do zanesljive zmage.

Vrh prve nemške bundeslige je vse bolj izenačen. Vodilni Bayern München je na tekmi 21. kroga z 2:3 klonil proti Borussii Mönchengladbach in zabeležil drugi poraz v sezoni. To so izkoristili nogometaši Borussie Dortmund, ki so po zmagi nad berlinsko Hertho (4:1) s 43 točkami ujeli Bavarce, ki imajo boljšo gol razliko. Z remijem se je po točkah z Bayernom in Borussio izenačil tudi Union Berlin, ki se je z zadnjim Schalkejem razšel brez zadetkov in s tem zapravil lepo priložnost, da bi bil po koncu kroga na vrhu. Kevin Kampl je z Leipzigom s 3:0 zmagal v Wolfsburgu.

Kingsley Coman
Sportal Podvig Berlinčanov v Leipzigu, Köln nadigral udeleženca osmine finala lige prvakov

Borussia Dortmund je dobila zadnjih šest tekem, medtem ko je Bayern na zadnjih šestih zmagal le dvakrat. Dortmund je tokrat s 4:1 odpravil predzadnjo berlinsko Hertho, ki je sicer takoj po začetku drugega dela zapretila in znižala na 1:2. A dva hitra gola v prvem delu (Donyell Malen, Karim Adeyemi) ter nato še dva v zadnji četrtini tekme, ko sta zadela domača veterana Julian Brandt in Marco Reus, sta bila dovolj za tri točke in skok na drug mesto.

Union je imel na papirju lahko delo, toda učinka na igrišču ni bilo. Proti Schalkeju, ki za rešilnim 16. mestom zaostaja šest točk, je prvič v koledarskem letu ostal brez polnega izkupička. Schalkeju je osvojena točka pomenila veliko, obenem je ekipa iz Gelsenkircha poskrbela še za svojevrsten rekord v ligi: kot prva ekipa doslej je namreč na štirih zaporednih tekmah igrala 0:0. Obenem je še na 38 tekem podaljšala niz čakanja na zmago v gosteh.

Union Berlin in Schalke sta se razšla brez zadetkov. | Foto: Reuters Union Berlin in Schalke sta se razšla brez zadetkov. Foto: Reuters

Spodrsljaj Bayerna proti ekipi, ki je zanje nočna mora

Bavarci niso Borussie Mönchengladbach premagali že vse od maja 2021, torej zadnjih šest tekem v vseh tekmovanjih. Bayern je doživel prvi poraz po septembru. Da bo tokrat težko odnesel celo kožo, je postalo kmalu jasno, saj je Dayot Upamecano že v osmi minuti dobil rdeč karton. Gostitelji so to izkoristili v 23. minuti, ko je zadel Lars Stindl.

Bayern Mönchengladbacha ni premagal zadnjih šest tekem. | Foto: Reuters Bayern Mönchengladbacha ni premagal zadnjih šest tekem. Foto: Reuters

Eric Maxim Choupo-Moting je gostom sicer v 35. minuti priigral izenačenje, toda Jonas Hofmann in Marcus Thuram sta zapečatila usodo Bayerna. Ta je v sodniškem dodatku prek Mathysa Tela le še kozmetično popravil končni izid. Pri obeh golih Bavarcev je podal Alphonso Davies, medtem ko je na drugi strani tudi Hofmann zbral dve asistenci ob doseženem zadetku.

Borussia Mönchengladbach je prišla do velike zmage. | Foto: Reuters Borussia Mönchengladbach je prišla do velike zmage. Foto: Reuters

Leipzig, pri katerem je Kevin Kampl igral od 88. minute, ima 39 točk, tokrat je Wolfsburg, sedmouvrščeno ekipo, odpravil z zadetki Emila Forsberga, Konrada Laimerja in Dominika Szoboszlaija.