Kapetan Interja Samir Handanović, ki je sicer poškodovan in ga zaradi tega ni bilo v ekipi, je drugič zapored dvignil pokal za zmago v italijanskem superpokalu. Foto: AP

Rdeče-črni, ki so prejšnji teden po podaljšku izpadli v osmini finala italijanskega pokala proti Torinu, po svetovnem prvenstvu v Katarju ne najdejo prave forme. Imeli so sicer 66 odstotkov časa žogo v svojih nogah, v strelih v okvir vrat pa je bilo 3:6 za Inter.

Prvi zadetek je v 10. minuti po podaji Nicola Barelle iz bližine dosegel branilec Federico Dimarco, v 21. je vodstvo povišal Edin Džeko. Na levo stran mu je podal Alessandro Bastoni, napadalec iz Bosne in Hercegovine pa se je otresel Sandra Tonalija, ki je "zaplaval" v prazno, in z nizkim diagonalnim strelom poslal žogo mimo vratarja Cipriana Tatarusanuja.

Tretji gol za varovance Simoneja Inzaghija je prispeval Lautaro Martinez v 77. minuti, potem ko je bil po podaji Milana Škriniarja spretnejši od svojega čuvaja Fikaya Tomorija in imenitno zatresel mrežo z desnico z zunanjim delom stopala.

Federico Dimarco med trojico nogometašev Milana. Foto: AP

Najuspešnejši Juventus

Milanska kluba sta se za to lovoriko do tokratne tekme udarila samo enkrat, leta 2011 je bil v Pekingu z 2:1 boljši Milan.

Črno-modri so branili lovoriko, lani so na domačem stadionu z 2:1 porazili Juventus. Odločilni zadetek je tik pred koncem podaljška v 121. minuti dosegel Alexis Sanchez.

Milan, za katerega je imel poleg prečke Anteja Rebića v sodnikovem dodatku najlepši priložnosti Rafael Leao (po eno v vsakem polčasu), je superpokal zadnjič dvignil decembra 2016 (skupaj prav tako sedemkrat), ko je v Dohi po 11-metrovkah tudi porazil staro damo.

Juventus je sicer najuspešnejši klub v tem tekmovanju, saj je superpokal osvojil devetkrat, nazadnje pred dvema letoma, ko je v Reggio Emilii z 2:0 premagal Napoli.

V Savdski Arabiji je bila ta tekma odigrana tretjič, prvi dve izvedbi so pripravili leta 2018 (zmagovalec Juventus) in 2019 (Lazio).

Edin Džeko (v sredini) je v 21. minuti povišal na 2:0. Foto: AP