J. B./STA | 10. 11. 2022, 06:55

Našel se je junak, ki je zaustavil Luko Dončića: konec sanjskega niza, a kljub vsemu nova imenitna predstava

Slovenski košarkarski zvezdnik je bil po tokratni tekmi Dallasa poklapan in še kako kritičen na račun svoje igre. Čeprav niti po naključju ni igral slabo ...

Košarkarji Dallas Mavericks, katerih prvi zvezdnik v severnoameriški ligi NBA je Luka Dončić, so tokrat gostovali na Floridi pri Orlando Magic. Gostitelji so zmagali s 94:87, ključ do zmage pa je bila dobra obramba nad Slovencem. Dončić je tokrat v 35 minutah dosegel "le" 24 točk, tako da je vodilni strelec lige prvič v sezoni ostal pod 30 točkami.

Dončić je na prvih devetih tekmah sezone vsakič dosegel 30 ali več točk.

Tokrat je iz igre zadel le 9 od 29 metov ter dva od 11 z razdalje za skupno 24 točk, tako da je rekord Wilta Chamberlaina (dosegel je 30 ali več točk na prvih 23 tekmah) iz sezone 1962/63 za zdaj varen. Spencer Dinwiddle je bil z 29 točkami prvi strelec Dallasa, ki je v skoku klonil kar z 29:49 in izgubil prvič na zadnjih petih tekmah. Prvi strelec domače ekipe je bil Franz Wagner z 22 točkami.

Dončić: "Igral sem grozno"

"Vsaka ekipa v ligi NBA te lahko premaga in menim, da sem igral grozno, vendar mislim, da tudi kot ekipa nismo igrali dobro," je po tekmi dejal Dončić, ki je tokrat v statistiko dodal še po šest skokov in podaj ter tri ukradene žoge, in dodal: "Naslednjič moramo bolje pristopiti k tekmi." Naslednja tekma Dallas čaka v četrtek v gosteh pri Washington Wizards.

View this post on Instagram

A post shared by Dallas Mavericks (@dallasmavs)

Zato pa so zmagali Denver Nuggets Vladka Čančarja, ki so s 122:119 premagali Indiana Pacers. Vendar brez slovenske pomoči, saj je trener Čančarja celotno tekmo pustil na klopi. Prvi zvezdnik tekme je bil Srb Nikola Jokić s 24 točkami.