Dobitnik zlate žoge Karim Benzema je bil znova na pravem mestu v 104. minuti. Foto: EPA

V polfinalu so se uvrstili tudi Barcelona, Athletic Bilbao in Osasuna. Katalonci, ki vodijo v španskem prvenstvu, so premagali Real Sociedad z 1:0. Odločilni zadetek je dosegel Ousmane Dembele v 52. minuti. Baski so od 40. minute igrali le z deseterico, saj je bil Brais Mendez izključen, ko je pokosil Sergia Busquetsa. Sodnik Jesus Gil Manzano je najprej pokazal le rumeni karton, a videosodnik se je odločil za rdečega.

Alvaro Morata, ki je pet let igral za madridski Real (2010–2014 in 2016–2017), je dosegel edini zadetek v prvem polčasu.  Foto: EPA
Alvaro Morata, ki je pet let igral za madridski Real (2010–2014 in 2016–2017), je dosegel edini zadetek v prvem polčasu. Foto: EPA

Morata poskrbel za vodstvo Atletica
V prvem polčasu mestnega derbija na stadionu Santiago Bernabeu je bilo malo izrazitih priložnosti. Edini zadetek so dosegli gostje, ko je Koke na desni strani kazenskega prostora zaposlil Nahuela Molino, ki je podal pred vrata. Alvaro Morata je le še podstavil nogo za vodstvo Atletica v 19. minuti. Real ni našel pravega ritma ob disciplinirani postavitvi varovancev Diega Simeoneja.

Že v uvodne četrt ure nadaljevanja je Real zaigral precej bolj napadalno. V 57. minuti je Karim Benzema poskusil z roba kazenskega prostora, vendar se je izkazal Jan Oblak.

Sijajna samostojna akcija Rodryga
Rodrygo, ki je bil lani as iz rokava Carla Ancelottija v izločilnih bojih Lige prvakov, je vstopil v 69. minuti. Deset minut zatem je Brazilec izpeljal izjemno samostojno akcijo. Švignil je mimo štirih branilcev Atletica, v kazenskem prostoru pa z zunanjim delom stopala poslal žogo ob bližnji vratnici v mrežo. Oblak je bil na napačni nogi.

Rodrygo je dosegel izjemen zadetek. Navdušil je tudi veterana Luko Modrića. Foto: EPA

Po izključitvi Savića Atletico nemočen
Na vrsti je bil podaljšek. V 99. minuti je Stefan Savić prejel drugi rumeni karton, ko je podrl Eduarda Camavingo. Real je hitro unovčil prednost igralca več. Marco Asensio je z desne strani podal pred vrata, Vinicius Junior pa je žogo podaljšal na daljšo vratnico, kjer jo je Benzema s šestih metrov potisnil v mrežo.

V drugem delu podaljška je Atletico poskušal tudi z igralcem manj. Rezervist Memphis Depay je bil najbližje izenačenju, ko je v 116. minuti s 17 metrov streljal mimo vrat.

Hitri Vinicius Junior postavil piko na i
V 121. minuti je Vinicius Junior začel akcijo na svoji polovici. Po levi strani je imel dovolj prostora, odločil se je za prodor proti sredini kazenskega prostora. Utrujeni branilci Atletica so ga le gledali in s 14 metrov je poslal žogo v spodnji desni kot za končnih 3:1.