1200 ogledov

Slovenca in Slovenka še v igri za medalje, Mastnak celo s četrtim časom

Paralelni veleslalom Profimedia
Trije slovenski deskarji so se prebili v izločilne boje OI.

V izločilnih bojih deskarjev na olimpijskih igrah v Pekingu bodo nastopili trije Slovenci. Med 16 najboljših sta se pri moških uvrstila Tim Mastnak in Žan Košir, pri dekletih pa Gloria Kotnik, sicer tudi edina slovenska predstavnica. Izpadel je Rok Marguč.

Mastnak je v kvalifikacijah zasedel četrto mesto in se bo v osmini finala pomeril z Nemcem Yannickom Angenendom, Košir pa je bil 11., njegov tekmec v boju za četrtfinale bo italijanski veteran Roland Fischnaller. Marguč je tekmovanje končal na 25. mestu.

Paralelni veleslalom | Avtor: Profimedia Profimedia

V kvalifikacijah je bil najboljši vodilni v svetovnem pokalu in branilec srebrne kolajne s prejšnjih iger, Južnokorejec Sangho Lee, sledila sta mu izkušena Avstrijca Benjamin Karl in Andreas Prommegger.

Gloria Kotnik je zabeležila 14. čas, v osmini finala se bo merila z Japonko Tsubaki Miki. Najhitrejša je bila po pričakovanjih branilka naslova, Čehinja Ester Ledecka, ki je bila v dveh vožnjah za več kot dve sekundi in pol hitrejša od najbližje zasledovalke, Nemke Ramone Hofmeister.

Izločilni boji se bodo začeli ob 7.30 uri.