ku
ku
3 27.02.2023 06:53:19

Je počilo med trenerjem Dallasa in Luko Dončićem? Te besede so dvignile ogromno prahu!

Košarkarji Dallas Mavericks so zabeležili 30. poraz v sezoni, potem ko so proti Los Angeles Lakers zapravili 27 točk naskoka.

Jezerniki so slavili s 111:108, slovenski as Luka Dončić pa je za Dallas dosegel 26 točk. Dončić je sijajno odprl dvoboj in prvo četrtino končal s 14 točkami in šestimi skoki, nato pa do polčasa ni več zadel. Do konca dvoboja je statistiko dvignil na 26 točk, devet skokov in pet podaj. Iz igre je zadel deset od 22 metov, od tega štiri od osmih za tri točke. Izgubil je pet žog. Pri metu iz igre je bil nerazpoložen Kyrie Irving, ki je dosegel 21 točk (met 8/22). Pri Lakers sta Anthony Davis (15 skokov) in LeBron James dosegla 30 oziroma 26 točk. Lakers pa so slavili kljub zelo slabemu metu za tri točke (6/34).

Po tekmi je bil Jason Kidd zelo oster do svojih varovancev, čeprav tega ni neposredno izpostavil, pa so mnogi Američani prepričani, da njegove kritike letijo predvsem na Luko Dončića, ki je imel veliko dela s sodniki. "Kot ekipa moramo dozoreti, moramo odrasti, če želimo osvojiti prvenstvo. Nobena mlada ekipa še ni osvojila prvenstva. Moramo se bolj osredotočiti na igro, ne pa, da nas iz tira vržejo sodniške odločitve. Ne glede na vse moramo igrati naprej," je bil oster Kidd in še postregel s primerjavo, da tekme ne zmagujejo zajci, temveč želve. S tem je želel poudariti, da ni dovolj, da je Dallas na čelu z Dončićem tako hitro prišel do velikega vodstva, če ga niso znali zadržati, medtem ko so pri Lakers potrpežljivo igrali in topili zaostanek.