Izogibajte se jim: 6 osovnih napak, ki jih nenehno počnemo v času svoje menstruacije

29. 3. 2023
Izogibajte se jim: 6 osovnih napak, ki jih nenehno počnemo v času svoje menstruacije (foto: Profimedia)
Profimedia

Menstruacija je za marsikoga že sama po sebi dovolj nadležna, zato je ni treba še poslabšati. Osvobodite se teh napak, ki jih morda delate med menstruacijo.

Menstrualni cikel je normalna in naravna sprememba v ženskem reproduktivnem sistemu. Menstruacija je bistvenega pomena tudi za zanositev. Toda menstruacija je zaznamovana s stigmo in tabujem, zaradi česar obstajajo številne napačne predstave o ženskah. Zato večina žensk ne dobi ključnih navodil, kako naj v tem delu meseca poskrbijo za svoje telo.

Naše telo je med menstruacijo še posebej občutljivo in nekatere navade, ki se jih držimo v tem času, ne veljajo za zdrave. Zato bi bilo najbolje, da se takšne slabe navade preprosto znebite.

Ne spreglejte:

Večina žensk med menstruacijo naredi nekaj zelo osnovnih napak. Razloge za to lahko izkusite, ko nekateri vaši mesečni cikli niso tako polni bolečih krčev in nihanja razpoloženja, drugi pa so preveč krčeviti in dovolj hudi, da si morate vzeti dan dopusta. Kateri so torej dejavniki, ki vplivajo na naš menstrualni cikel in ga naredijo znosnega ali ravno nasprotnega? Strokovnjaki trdijo, da imajo življenjske navade veliko vlogo pri vplivu na ženski menstrualni cikel.

1. Uporaba tamponov in vložkov, ki vsebujejo beljen bombaž ali umetno svilo

Večina vložkov in tamponov je narejenih iz rajona ali umetne svile, ki je podobna poliestru, in beljenega bombaža. Takšne blazinice lahko vsebujejo sledi pesticidov, belil in dioksinov, strupenih umetnih spojin, ki lahko motijo ​​​​plodnost in endokrini sistem. Dolgotrajna uporaba takšnih tamponov in vložkov lahko ogrozi vaše zdravje, zato obstaja boljša možnost, in sicer uporaba organskih, nebeljenih vložkov in tamponov.

2. Nezadostno menjavanje tamponov ali vložkov

Dlje ko nosite tampon ali vložek, več bakterij se razvije. Na ta način ustvarite primerno okolje za bakterije, kot je Staphylococcus aureus, ki povzroča sindrom toksičnega šoka. Priporočljivo je, da vložek in tampon menjate vsake štiri do osem ur.

3. Uporaba odišavljenih izdelkov

Nihče si ne želi dišati, a uporaba izdelkov, ki vsebujejo umetne dišave, med menstruacijo ni dobra ideja. Takšni izdelki lahko dražijo telo, povzročijo bakterijske in glivične okužbe in so polni sintetičnih kemikalij, kot so ftalati in parabeni. Zato se je med menstruacijo najbolje izogibati vložkom, tamponom in kopeli z umetnimi dišavami.

4. Premalo spanja

S krči, nemirom in nespečnostjo, ki jo povzročajo hormoni, je težko spati, kakovosten spanec od sedem do devet ur na dan pa je najbolj nujen v času menstruacije. Pomanjkanje spanja ima stresen in vnetni učinek na telo ter lahko zmoti raven hormonov in vaše razpoloženje. Toda med spanjem ima vaše telo čas, da okrepi svoj imunski sistem in si opomore.

5. Izogibanje vadbi

Poleg tega, da je odličen način za lajšanje stresa in izločanje toksinov, vadba pomaga tudi pri lajšanju krčev in izboljšanju kakovosti spanja. Tudi ko imate menstruacijo, je priporočljivo, da vsak dan telovadite vsaj 30 minut. Preproste dejavnosti, kot so hoja, kolesarjenje ali plavanje, pomagajo zmanjšati intenzivnost menstrualnih krčev.

6. Pitje kave

Pomanjkanje spanja, utrujenost in glavoboli se morda zdijo dobri razlogi, da si natočite skodelico kave ali čaja, vendar lahko kofein povzroči dehidracijo in simptome, kot je glavobol, še poslabša. Zmanjšanje kofeina med menstruacijo bo pomagalo pri lajšanju napetosti, nespečnosti in tesnobe. Če čutite bolečine v prsih nekaj dni pred začetkom menstruacije, se čim bolj izogibajte kofeinu.

Fotografije: Profimedia

Preberite še:"Ameriška" francoska manikira je najbolj klasična in elegantna manikira leta 2023: Minimalističen slog, ki je navdušil že mnoge zvezdnice

Priporočamo tudi:Če imate v imenu te črke, bodite v življenju še posebej previdni