Inter še naprej dominira, za 15 točk prednosti je padla tudi Genoa

Sheffield, 04. 03. 2024 23.39 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Nogometaši Interja iz Milana so v 27. krogu premagali Genoo z 2:1 in imajo na lestvici italijanskega prvenstva 15 točk naskoka pred najbližjimi zasledovalci.

Črno-modri so v prvem polčasu dosegli dva gola. Pod prvega se je v 30. minuti podpisal Kristjan Asllani, osem minut kasneje pa je vodstvo z bele pike povišal Alexis Sanchez.

V drugem delu je moštvo iz prestolnice mode precej trpelo. Genoa je najprej znižala v 54. minuti, ko je bil natančen Johan Vasquez, 12 minut kasneje pa je zadel še Vitinha, a so sodniki zaradi nedovoljenega položaja gol razveljavili.

Strelec drugega zadetka na tekmi Alexis Sanchez
Strelec drugega zadetka na tekmi Alexis Sanchez FOTO: AP

Inter je do konca zdržal, zabeležil še deveto zaporedno zmago v Serie A ter še povišal naskok pred tekmeci v državnem prvenstvu. Na vrhu imajo Interjevi nogometaši 72 točk, sledi Juventus s 57, eno točko manj je zbral Milan.

Juventus je v 27. krogu v nedeljo izgubil proti Napoliju z 1:2, Milan pa je v petek ugnal Lazio z 1:0.

Bologna je v nedeljo premagala Atalanto z 2:1 in ima po šesti zaporedni ligaški zmagi na četrtem mestu 51 točk. Peta Roma jih je zbrala 47, Atalanta pa 46. Branilec naslova Napoli je sedmi s 43 točkami.