Dončić prvi strelec obračuna, a Dallas doživel visok poraz

Košarka 26. Jan 20226:38 > 11:13

Za košarkarje Dallas Mavericks se nadaljuje sezona vzponov in padcev. Tokrat so se varovanci Jasona Kidda pomerili drugouvrščeni ekipi zahodne konference Golden State Warriors in doživeli visok poraz. Luka Dončić je za Dallas v 27 minutah dosegel 25 točk, tekmo pa sta zaznamovali izključitev Kristapsa Porzingisa in poškodba Tima Hardawaya. Klop Warriorsov je dosegla kar 71 točk.

Stephen Curry je dosegel 18 točk, devet skokov in sedem asistenc, novinec Jonathan Kuminga je v zadnji četrtini pokazal odlično predstavo in na koncu dosegel 22 točk, Golden State Warriors pa so s 130:92 zanesljivo ugnali Luko Dončića in Dallas Mavericks.

Za Dallas je bil to težak večer, saj si je Tim Hardaway zlomil kost v levem stopalu. Branilcu so pomagali oditi z igrišča dobrih sedem minut pred koncem polčasa. Hardaway je nerodno padel med prodiranjem proti košu in se prijel za stopalo, vendar je vstal in metal proste mete, preden je odšel v garderobo.

Klay Thompson je ob vrnitvi dosegel 15 točk ter šest asistenc, potem ko je zaradi bolečin v levem kolenu izpustil dve tekmi.

Kuminga je znova pokazal odlično predstavo, v kateri je užival tudi Curry.

Dončić prvi strelec obračuna

Dončić je dosegel 25 točk in 8 skokov, Hardaway pa je v 10 minutah dosegel 10 točk za ekipo Mavericks, ki ni prikazal odlične obrambe, s katero je 5. januarja v Dallasu zadržala Golden State pri zgolj 82 točkah ob zmagi Mavericksov 99:82.

Curry je v tem mesecu dosegel le 37 metov za tri točke ob 127 poskusih, potem ko je na zadnji tekmi zadel zgolj eno trojko. Na zadnjih petih tekmah je vknjižil tudi 41 asistenc in 10 izgubljenih žog.

Golden State je z zmago prekinil niz treh porazov proti Mavericksom.

Kristaps Porzingis je bil izključen dobrih osem minut pred koncem tekme, potem ko je brcnil žogo na tribuno. Med odhodom v garderobo je pozdravljal navijače.

Jokiću do trojnega dvojčka zmanjkala asistenca

Nikola Jokić je dosegel 28 točk, 21 skokov in devet asistenc, Monte Morris je v zadnjih 11,5 sekunde zadel štiri proste mete. Denver Nuggets pa so premagali Detroit Pistons s 110:105.

Jokića so po tekmi vprašali, ali si bo ogledal posnetek, če je kje zgrešil asistenco. Z eno asistenco več bi vknjižil nov trojni dvojček.

”To me ne skrbi. To je bila dobra tekma zame in velika zmaga za našo ekipo. Vedel sem, da sem imel velik večer, vendar nisem razmišljal o statistiki,” je dejal Jokić.

Jeff Green je na drugi tekmi med ekipama v treh dneh za Nuggets dodal 20 točk. Denver je v nedeljo doma zmagal s 117:111.

”Neverjetno je igrati z Jokićem – je eden najboljših igralcev, s katerimi sem bil kadarkoli na parketu. Ko si z njim na igrišču, veš, da boš, če boš opravil svoje delo, dobil odprte mete. Obramba se mora osredotočiti nanj,”  je dejal Green.

Košarkarji Denverja so izgubili kar 25 žog in v zadnji četrtini dosegli zgolj 13 točk. Toda na koncu so se vseeno veselili zmage.

Vrnitev Davisa za pomembno zmago Jezernikov

Koleno Anthonyja Davisa je bilo videti popolnoma v redu, potem ko je na prvi akciji obračuna zabil skoz obroč po podaji LeBrona Jamesa.

”Počutim se pripravljenega,” je dejal Davis.

James je dosegel 33 točk, Los Angeles Lakers pa so ob vrnitvi Davisa premagali Brooklyn Nets s 106:96.

Davis je po 17 tekmah, ki jih je izpustil zaradi poškodbe levega kolena, v 25 minutah dosegel osem točk, dobro pa sta se od Lakersov odrezala tudi Malik Monk in Carmelo AnthonyJames je dodal sedem skokov in šest asistenc

James Harden za domačine dosegel 33 točk, 12 skokov in 11 asistenc, s čimer je še nadgradil svojo dobro igro v Los Angelesu, ko so Nets zmagali na božični dan. Toda ob odsotnosti Kevina Duranta in Kyrieja Irvinga, Brooklyn ni imel pravih možnosti proti zvezdniški zasebi Lakersov.