Ta je danes v Radencih v drugem polfinalu z 0:2 izgubila proti islandskemu Valurju, ki se bo tako v nedeljo s Shelbournom meril v finalu za preboj v 2. krog kvalifikacij.

Že v prvi minuti obračuna na Fazaneriji so gostje prišle do najstrožje kazni, a je nato vratarka domačih Iva Kocjan obranila strel Noelle Murray. Toda v četrti minuti je pritisk Shelbourna s strelom z glavo unovčila Heather O'Reilly.

Gostiteljice so nato sprožile en obetaven strel, gostje pa so zadele še prečko, kar je v 16. minuti uspelo tudi domačim, ki so imele še nekaj strelov, v 30. minuti pa dvema domačima igralkama ni uspelo zadeti iz bližine, še pravočasno je posredovala vratarka gostij.

Čeprav je bila pobuda na strani gostiteljic, pa se izid do polčasa ni spremenil, čeprav je imela tik pred koncem dvoboj ena na ena z vratarko Sara Makovec, a se je končal neuspešno za domačo igralko.

Pomurje je imelo v uvodu drugega polčasa še naprej pobudo, a igralkam ni uspelo izkoristiti niti nekaj nezanesljivih lovljenj gostujoče vratarke Amande Budden. Slovenske prvakinje so iskale pot do izenačenja, v 76. minuti je za to imela priložnost Luana Zajmi, ko je bila povsem sama na dobrih desetih metrih, a spet je bila zmagovalka gostujoča vratarka.

Tudi sicer je pri domači ekipi tokrat zatajila realizacija, odprtih strelov je bilo namreč dovolj na voljo za drugačen razplet. Nova sezona Lige prvakinj je sicer skupno 22. in 14. pod tem imenom. Sistem tekmovanja je takšen, da prvi kvalifikacijski krog poteka v obliki skupno 15 turnirjev s polfinalom, tekmo za tretje mesto in finalom.

15 zmagovalcev si bo priigralo 2. krog kvalifikacij, v katerem bo skupno tekmovalo 24 klubov, tja so že uvrščeni Slavia Praga, Rosengard, Köge, PSG, Bayern, Arsenal, Sparta Praga, Häcken in Real Sociedad. Ta del tekmovanja bo konec septembra.

Skupinski del, v katerem bo 16 klubov in v katerem so že branilec naslova Lyon, Barcelona, Wolfsburg in Chelsea, se bo začel 19. in 20. oktobra, končal pa 21. oziroma 22. decembra. Marca bodo četrtfinalni obračuni, aprila polfinalni, finale pa bo na začetku junija v Eindhovnu.

V skupinskem delu bo zagotovo nekaj slovenskega pridiha, saj je članica Wolfsburga Sara Agrež.