Domači kapetan Aboubakar poskrbel za uvodno zmago gostiteljev

Yaounde, 09. 01. 2022 19.44 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
STA, Ž.K.
0

Na uvodni tekmi letošnjega afriškega nogometnega prvenstva v Kamerunu je domača izbrana vrsta premagala Burkino Faso z 2:1. Za petkratne prvake črne celine iz Kameruna je v končnici prvega polčasa oba gola po enajstmetrovkah dosegel Vincent Aboubakar, za gostujočo izbrano vrsto je zadel Gustavo Sangare v 24. minuti. Na drugi tekmi skupine A so Zelenortski otoki z minimalnih 1:0 premagali Etiopijo.

Kontinentalno prvenstvo stare celine je tudi uradno odprto. Gostitelj afriškega nogometnega prvenstva Kamerun je na otvoritveni tekmi upravičil vlogo favorita in poskrbel, da so prve tri točke ostale doma.

A domači nogometaši, ki so se naslova afriškega prvaka nazadnje veselili leta 2017, so imeli na domačem stadionu Olembe precej težje delo, kot so mnogi pričakovali.  V 24. minuti so namreč do prvega zadetka na prvenstvu in vodstva na tekmi prišli gostujoči nogometaši, v polno je meril Gustavo Sangare. A dve uspešno izvedeni enajstmetrovki v zaključku prvega polčasa sta bili dovolj, da so se na koncu zmage veselili domači. Obe najstrožji kazni je uspešno izvedel domači kapetan Vincent Aboubakar.

Aboubakar proslavlja svoj drugi zadetek na tekmi.
Aboubakar proslavlja svoj drugi zadetek na tekmi. FOTO: AP

Na prvi tekmovalni dan je bila nato odigrana še druga tekma v skupini A med Etiopijo in Zelenortskimi otoki. Etiopijci so se že v 12. minuti znašli v hudih težavah, ko je bil izključen Yared Baye. Nasprotniki so terensko premoč izkoristili v sodnikovem podaljšku prvega polčasa, ko je v polno zadel Julio Tavares in hkrati poskrbel za končni rezultat tekme, saj sta mreži v drugem polčasu mirovali.