Anita Horvat šesta na 800 m na finalu diamantne lige

Atletika 8. Sep 202221:45 0 komentarjev

Anita Horvat je v Zürichu na finalu diamantne lige v teku na 800 m zasedla šesto mesto in je znova tekla pod dvema minutama (1:59,25). Zmagala je Kenijka Mary Moraa (1:57,63). Svetovni prvak Kristjan Čeh je pred tem zmagal v metu diska s 67,10 metra in po drugem mestu lani dosegel največji uspeh v tem tekmovanju za slovensko atletiko.

Prvič v zgodovini je v finalu najprestižnejše serije svetovnih mitingov nastopila trojica Slovencev. Tina Šutej je bila v sredo, prvi dan finala, tretja v skoku s palico, preskočila je 4,61 m in ponovila lansko uvrstitev. Neja Filipič je na sedmem mestu za las ostala brez nastopa v finalu šesterice v troskoku.

Horvatova je do šestega mesta prišla s silovitim finišem v drugem delu ciljne ravnine, ko je po vrsti prehitevala tekmice. V sredo je praznovala šestindvajseti rojstni dan. Slovenska rekorderka na 400 m je julija v Eugenu na sedmem mestu na svetovnem prvenstvu na dva stadionska kroga dosegla največji uspeh v karieri.

Prejšnji mesec se ji nastop na EP, kjer je bila med favoritinjami za medalje, ni posrečil, padla je v začetku ciljne ravnine prvega teka. V diamantnem finalu je tekmovala med deseterico in bila druga Evropejka. Pred njo je bila le Britanka Keely Hodgkinson (1:59,06).

Horvatova je dobila povabilo za nastop po odpovedi nekaj tekmovalk. Pred finalom najprestižnejše serije atletskih mitingov je bila na 13. mestu v skupnem seštevku s šestimi točkami, ko je bila tretja 6. avgusta v Šleziji na Poljskem, kar so bile njene edine točke.

Nastopila bo še 12. septembra v Bellinzoni v Švici, kar bo njena zadnja tekma sezone, na finalu atletskega pokala v Ljubljani v petek in soboto pa je ne bo.