Nekdanji zmaj Žiga Frelih blesti na vratih slovaškega prvoligaša

Ljubljana, 20. 02. 2024 16.31 |

V preteklih dneh so bili slovenski nogometni reprezentanti ponovno na delu v svojih klubih. Z zadetkom sta se tokrat izkazala Jure Balkovec in Jon Gorenc Stankovič. Na mestu vratarja je blestel nekdanji golman ljubljanske Olimpije Žiga Frelih, ki si profesionalni kruh služi na Slovaškem.

Slovenski nogometaši v tujini
Slovenski nogometaši v tujini FOTO: Sofascore.com

V turškem prvenstvu je bil odigran 26. krog tekmovanja. Alanyspor je gostil Adano, srečanje moštev s sredozemske obale pa se je končalo z neodločenim izidom 3:3. Mrežo Adane je v 20. minuti s prostega strela mojstrsko načel Jure Balkovec, ki je s tem dosegel svoj drugi gol v letošnji sezoni turške Super lige. Drugi predstavnik slovenske reprezentance v Turčiji Miha Zajc je bil med zmago Fenerbahčeja proti Rizersporju na klopi za rezervne igralce. Alanyaspor je na lestvici trenutno 15., Fenerbahče pa je drugi in za vodilnim Galatasarayem zaostaja za dve točki.

Kenan Bajrić
Kenan Bajrić FOTO: Luka Kotnik

V Konferenčni ligi se je že v preteklem tednu z zadetkom izkazal vezist Jon Gorenc Stankovič. Njegov Sturm je gostil slovaški Slovan in se veselil zmage na prvi tekmi šestnajstine finala, zadetek za 2:1 pa je dosegel Gorenc Stankovič. V vrstah Slovana je celotno srečanje odigral bivši slovenski reprezentant Kenan Bajrić. Povratno srečanje v Bratislavi bo odigrano v četrtek.

V Konferenčni ligi je pretekli teden zaigral tudi Nino Žugelj, ki je s svojim moštvom Bodo/Glimt gostoval pri nizozemskem Ajaxu. Tekma se je končala z neodločenim izidom 2:2, Žugelj pa je v igro vstopil v drugem polčasu. To je bila njegova prva uradna tekma v letu 2024. Prvenstvo se na Norveškem prične 1. aprila. Moštvo Žuglja bo v letošnji sezoni skušalo ubraniti naslov prvaka.