V skupinskem delu sta eno tekmo zmagali, enkrat pa sta Tjaša Kotnik in Tajda Lovšin izgubili, nato pa je bila v dvoboju za uvrstitev med najboljših 16 boljša ukrajinska naveza. Foto: CEV

Slovenski tekmovalki sta bili v dodatnem dvoboju za preboj med 16 najboljših ekip, ki je trajal 33 minut, brez možnosti. V uvodnem nizu sta vodili le z izidom 3:2, z delnim izidom 6:1 pa sta Ukrajinki ušli na +4. Nazadnje je bil zaostanek tak pri 8:12, končnica niza pa je pripadla tekmicama.

Uvod v drugi niz je nakazal, da bi Slovenki lahko ponovili dobro igro iz prvih dveh obračunov na prvenstvu. Lovšin in Kotnik sta povedli s 3:0 in 4:1, že na četrti točki pa sta bili ekipi nato poravnani. Vnovič je odločala končnica niza, kjer sta bili sestri Mahno bolj zbrani. Slovenki sta še vodili s 14:13, zadnji del pa je z 8:3 pripadel Ukrajinkama.

Že v sredo sta slovenski reprezentantki v dramatični tekmi drugega kroga skupine A izgubili z Nemkama Chantal Laboureur in Sarah Schulz z 2:1 (-19, 21, 28) v nizih. Pred tem sta premagali favorizirani Italijanki Claudio Scampoli in Margherito Bianchin z 2:0 (18, 18).