Nogometaši NK Maribor so na povratni tekmi 3. kroga kvalifikacij za Evropsko ligi na Bolt Areni izgubili proti HJK-u. Končni rezultat tekme 1:0.

NK Maribor je začel v pričakovani začetni enajsterici. Od prve minute Rok Kronaveter, na desnem krilu povratnik po poškodbi Marko Božić, Šoštarič Karič pa namesto poškodovanega Watsona.

11.8. 2022 Helsinki, Bolt Arena
Kvalifikacije za Evropsko ligo, 3. krog, povratna tekma

HJK Helsinki – NK Maribor 1:0 (0:0)

Strelec: 1:0 Hostikka (54)

HJK HELSINKI: Hazard, Tenho, Raitala, Hoskonen, Lingman (70′ Hetemaj), Väänänen (57′ Soiri), Browne, Hostikka, Murilo, Abubakari (57′ Tanaka), Radulovic.  Trener: Toni Koskela.

NK MARIBOR: Bergsen, Žinič (72′ Guerrico), Mitrović, Šoštarič Karič, Sikošek, Vidaković (72′ Antolin), Repas, Božić (60′ Sirk), Kronaveter (46′ Vipotnik), Brnić (46′ Laušić), Baturina. Trener: Radovan Karanović.

Aktualni slovenski državni prvaki so odločno odprli srečanje. Varovanci Radovana Karanovića so narekovali tempo od prve sekunde. Prva večja priložnost za Vijoličaste je bila v 12. minuti, po odličnem preigravanju je do strela prišel Jan Repas. Meril je izven kazenskega prostora, žoga pa odšla tik ob desni vratnici domačega vratarja Hazarda.

Enajstmetrovka za Maribor?

Tudi v nadaljevanju je bil boljši Maribor. Po izjemni podaji Kronavetra je s peto do strela prišel Ivan Brnić, a tudi ta žoga je končala izven okvirja. Gostje so zatresli mrežo v 32. minuti, vendar po očitnem prekršku Malika. V 38. minuti nevarna situacija za Maribor, vendar je pravočasno stekel iz gola vratar Bergsen.

V samem zaključku prvega polčasa sporna situacija v kazenskem prostoru HJK-a. Tenho je po predložku Brnića s hrbta ‘pokosil’ Roka Baturino, a se nemški sodnik Tobias Stieler ni odločil za prekršek.

1-0 Hostikka 54′

Mariborčani so poskusili z dvema menjavama v drugem polčasu. Vipotnik je zamenjal Kronavetra, Laušič pa Brnića. Po dobrem začetku ponovno hladen tuš za navijače Maribora, kot že nekaj krat letos v uvodnih minutah drugega dela. Zadetek HJK-a. Velika napaka nogometašev Maribora, neodločen Vidaković po avtu Fincev, odplaval je Karić, ki je odprl pot za Hostikka, ta pa brez težav zabil za 1:0.

Mariborčani so imeli takoj priložnost za izenačenje. Po izjemni globinski podaji Vipotnika se je na robu kazenskega prostora znašel Baturina, ki je nekoliko oviran streljal v levi kot, a je domači vratar bil na pravem mestu. Poskusil je Karanović z menjavami spremeniti rezultat. Najprej je v igro vstopil Rok Sirk namesto Božića. Kasneje pa še dvojna menjava Žinič-Guerrico in Vidaković-Antolin.

V 82. minuti po prekršku nad Sirkom, je 18m od gola imel na voljo prosti strel Karić. Streljal je nizko po tleh, vendar je žoga končala v živem zidu,  do strela kasneje še Baturina, vendar vnovič v blok HJK-a.

Sledi Cluj ali ponovno Belorusi?

Maribor je v letošnji evropski sezoni v prvem krogu kvalifikacij lige prvakov izločil Šahtjor Soligorsk, v drugem pa izpadel proti Šerifu iz Tiraspola ter se tako preselil v kvalifikacije evropske lige. Sedaj jih čaka še zadnji krog kvalifikacij Konferenčne lige, kjer se bodo pomeril z zmagovalcem med že omenjenim Šahtjorjem Soligorskom ali Clujem.

V ŽIVO: CFR Cluj – Shakhtyor Soligorsk  (1:0 37′ Jette), polčas