Vrhunci LaLige: Oblakove obrambe, drama v Valencii po preobratu Reala

Ljubljana, 04. 03. 2024 17.21 |

M.D., STA
0

"To je prekleti gol, žoga je bila v zraku," je po odločitvi sodnika, da tekmo zaključi dve sekundi pred zadetkom, ki bi Realu prinesel vse tri točke, dejal razjarjeni Jude Bellingham. Za svoje besede je prejel rdeč karton, Madrid pa je skočil v zrak. A to ni bila edina zanimiva tekma v španski LaLigi. Jan Oblak je z odličnimi obrambami Atleticu v dvoboju z Real Betisom prigaral nove tri točke. Vse zadetke in priložnosti si lahko ogledate spodaj.

Vodilni klub španskega nogometnega prvenstva Real Madrid je v 27. krogu gostoval pri Valencii, ki je vodila že z 2:0 po golih Huga Dura (27.) in Romana Jaremčuka (30. minuta). Vinicius Jr. je v sodnikovem dodatku pred polčasom (45.+5) zmanjšal zaostanek, nato pa izenačil z glavo v 76. minuti. Z remijem so Madridčani niz brez poraza podaljšali na 10 tekem.

Na prvi tekmi dneva je Sevilla na domačem igrišču s 3:2 premagala Real Sociedad. Gostitelji so povedli z zadetkoma Youssefa En-Nesirija v 11. in 13. minuti, vendar so Baski znižali zaostanek z golom Andreja Silve iz enajstmetrovke v peti minuti sodnikovega dodatka pred odhodom na odmor.

Tretji gol za domače je dosegel Sergio Ramos v 66. minuti, končni izid pa je v 92. minuti postavil Bryce Mendes. Getafe in Las Palmas, ki zasedata sredino lestvice LaLige, sta se razšla z remijem 3:3 (3:1), Rayo Vallecano pa je gostil najslabšo ekipo španskega prvenstva Cadiz in prav tako remiziral 1:1 (0:0).

Statistika tekme: Athletic Bilbao - Barcelona
Statistika tekme: Athletic Bilbao - Barcelona FOTO: Sofascore.com

Barcelona je v nedeljo gostovala v Baskiji pri Athelticu. Vselej zahtevno gostovanje se za Barcelono ni izteklo po željah. Poleg le točke sta se že v prvem polčasu poškodovala dva igralca, najprej Frenkie de Jong in potem še Pedri, tako da bo imel strateg Barce Xavi Hernandez še večje težave pri sestavi ekipe. V prvem polčasu je imela Barca sicer lepo priložnost, a je po izletu vratarja domačih v prazno obramba žogo izbila z golove črte. V nadaljevanju je domača zasedba vzpostavila ravnotežje, nobena ekipa pa si ni pripravila nevarnejše akcije za gol.

Že popoldne je madridski Atletico slovenskega vratarja Jana Oblaka premagal Betis z 2:1, Oblak je bil z obrambami v drugem polčasu ključen dejavnik za tri točke.

Druga Girona pa je delo v tem krogu opravila slabše. Katalonci so doživeli šele četrti poraz v sezoni, s katerim pa so možnosti za morebitno spremembo na vrhu LaLige že precej manjše. Mallorca, ki se giblje na mestih blizu druge lige, pa je po drugi strani s peto zmago v sezoni dobila tri izjemno pomembne točke. Edini gol je dosegel Jose Vopeta.