Madžarke v finalu odpihnile Mariborčanke

Odbojka 17. Mar 202317:45 > 17:56 0 komentarjev
Nova KBM Branik Bruno Najdič

Odbojkarice Nove KBM Branik so v finalu srednjeevropske lige v Kamniku izgubile proti madžarski zasedbi Switelsky Bekescsaba z 0:3.

Mariborčanke, letos že slovenske pokalne zmagovalke, so v finale vstopile v vlogi favoritk. Štirikratne zmagovalke tega tekmovanja so po bile rednem delu četrte ter v polfinalu premagale najboljšo zasedbo rednega dela Calcit Volley. Obenem so v rednem delu tekmice iz finala odpravile gladko s 3:0.

Toda tokrat se je ekipa z Madžarske pokazala za tršega tekmeca. V dveh nizih je prevladovala, le v drugem je bila mariborska ekipa enakovreden tekmec. Tako je pokal za zmagovalca zasluženo pristal v madžarskih rokah.

Madžarska zasedba je v prvem nizu večinoma vodila za tri do pet točk, ko pa je s štirimi zaporednimi točkami pobegnila na 20:12, je bila to več kot dovolj velika prednost za osvojitev prvega niza.

V drugem je bila igra precej bolj izenačena, saj je prednost ene ali druge ekipe znašala največ tri točke. Toda v sami končnici so bile spet bolj zbrane Madžarke in dobile še drugi niz.

Tudi v tretjem nizu so do prve otipljive prednosti pri 11:7 po štirih zaporednih točkah prišle igralke Switelskyja, pozneje pa so naskok še povečale. Ko so povedle z 21:14, je bilo upov za Mariborčanke konec.