Jeseniški hokejisti v Celovcu do tretje zmage

Celovec, 23. 09. 2021 21.50 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
STA, T.Š.
0

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v četrti tekmi Alpske lige premagali drugo ekipo Celovca s 4:1 in ostajajo na prvem mestu lestvice z desetimi točkami. Po dva gola so dosegli v prvi in drugi tretjini, končni izid so postavili domačini na začetku zadnjega dela igre.

David Planko
David Planko FOTO: Damjan Žibert

Jeseničani so v Celovcu nadaljevali učinkovite predstave v zadnjih obračunih mednarodne Alpske lige. Edini poraz so doživeli na prvi tekmi po kazenskih strelih proti italijanskemu Meranu (1:2), nato pa nanizali prepričljivi zmagi proti avstrijskemu moštvu Steel Wings iz Linza (4:0) ter italijanski Fassi (8:2).

Tokrat sta v prvi tretjini proti moštvu KAC II za Jeseničane zadela Jaša Jenko (6.) in Jesperi Viikilä (15.), na začetku druge tretjine pa sta odločitev o zmagovalcu zapečatila še Nejc Brus (22.) in Erik Svetina (24.). Pri prvem, drugem in četrtem zadetku se je s podajo izkazal Eric Pance. Za Celovčane je na začetku zadnje tretjine znižal Maximilian Theirich (41.), kar pa ni spremenilo razmerij moči na ledeni ploskvi. Razmerje v strelih na gol je bilo 39:29 v korist jeseniških hokejistov.

Naslednja tekma v Alpski ligi Jeseničane čaka v soboto, ko bodo gostovali pri italijanski Cortini.