Mladi Slovenci v Fazaneriji boljši od avstrijskih vrstnikov

Murska Sobota, 17. 10. 2023 20.24 |

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je na četrti tekmi kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu leta 2025 na Slovaškem v Murski Soboti premagala Avstrijo z 1:0 (0:0). Edini zadetek je dosegel Svit Sešlar v drugi minuti drugega polčasa.

Milenko Aćimović
Milenko Aćimović FOTO: Damjan Žibert

Varovanci Milenka Aćimovića so drugi cikel kvalifikacijskih tekem v skupini H končali s še eno pomembno zmago, potem ko so pred štirimi dnevi na Cipru slavili s 3:0. Na lestvici imajo devet točk in so na prvem mestu izenačeni s Francozi, ki imajo tekmo manj.

Slovenci so nevarno zapretili na začetku pete minute, ko je po izgubljeni žogi Avstrijcev s svoje polovice poskusil Tjaš Begić, a za nekaj metrov zgrešil cilj. Avstrijci so zatresli mrežo v 13. minuti, a je Moritz Oswald storil prekršek, ko je ob strelu z glavo odrinil Marka Strajnarja. Slovenija je še poskušala, tudi Avstrijci pa niso bili nenevarni. Slednji so bili v prvem polčasu najbližje zadetku, ko je po kotu in strelu z glavo Strajnar blokiral njihov udarec kakšen meter od vrat.

Strelec edinega zadetka Svit Sešlar
Strelec edinega zadetka Svit Sešlar FOTO: Damjan Žibert

Po nekoliko bolj zaspanem koncu prvega polčasa je Slovenija udarno začela drugega. Tio Cipot je na polovici tekmeca z lepo podajo v prazen prostor našel Svita Sešlarja, ta pa je z dvigom žoge za svoj prvi gol v reprezentanci do 21 let premagal Nikolasa Polsterja. Tekmeci so po "hladni prhi" hitro zapretili, Žan-Luk Leban se je moral izkazati v 52. minuti, ko je z glavo poskusil Muharem Husković. Blizu izenačenju so bili Avstrijci v 59. minuti, ko je Dijon Kameri sijajno sprožil s prostega strela in zadel vratnico. Avstrijci z izjemo Lebanovega izleta pri izbijanju žoge v 93. minuti niso bili več nevarni, Mitja Ilenič pa je tik pred zadnjim piskom glavnega sodnika zatresel vratnico po samostojni akciji.

Aćimovićevi varovanci bodo kvalifikacije nadaljevali marca prihodnje leto, ko bodo doma gostili Bosno in Hercegovino. Do konca kvalifikacij bodo nato na vrsti še trije obračuni.