2. 12. 2021,
23.17

2 leti, 4 mesece

Thermometer Blue 0,17

Newcastle United angleško prvenstvo trener Premier League Ralf Rangnick Manchester United

Četrtek, 2. 12. 2021, 23.17

ANGLEŠKO PRVENSTVO, 14. KROG

Brez sprememb na vrhu, Liverpoolu lokalni derbi, Ronaldo junak Uniteda

Liverpool | Liverpool je s 4:1 odpravil Everton. | Foto Guliverimage

Liverpool je s 4:1 odpravil Everton.

V 14. krogu angleškega prvenstva so bili vsi trije najboljši klubi na delu v sredo in vsi trije osvojili nove tri točke. Vodilni Chelsea je z 2:1 ugnal Watford, Manchester City je bil z enakim izidom boljši od Aston Ville, tretji Liverpool pa je na lokalnemu merseyside derbiju na Goodison Parku s 4:1 odpravil Everton. Na vrhu tako ni bilo sprememb. V četrtek je Manchester United s 3:2 premagal Arsenal, junak tekme pa je bil Cristiano Ronaldo, ki je mrežo Topničarjev zatresel dvakrat.

Favorizirani Chelsea je slabo začel obračun z Watfordom, ekipo s spodnjega dela prvenstvene razpredelnice. Domači so na začetku pritisnili, zapravili lepi priložnosti, nato pa jih je rešila prekinitev, ker se je eden izmed gledalcev zgrudil in potreboval zdravniško pomoč. Po vrnitvi po več kot 20 minutah so gosti prešli v vodstvo, ko je lepo akcijo napada končal Mason Mount. A domači so nato nadaljevali napade, premoč pa kronali z golom Emmanuela Dennisa. Imeli so tudi veliko priložnost za vodstvo, vendar se je pred vrati gostov osmešil Moussa Sissoko.

V drugem polčasu se je Chelsea vendarle otresel pritiska, pomembne točke pa je s strelom iz bližine pod prečko zagotovil Hakim Ziyech.

Chelsea ostaja na vrhu premier lige. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Chelsea ostaja na vrhu premier lige. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

City je v Birminghamu povedel s strelom od daleč Rubena Diaza, še lepši gol pa je dosegel Bernardo Silva, ki je po protinapadu in podaji Gabriela Jesusa v zraku zadel žogo in jo poslal pod prečko. Aston Villa je v drugem delu z golom Ollieja Watkinsa zaostanek znižala, več pa ji ni uspelo.

Merseyside ali liverpoolski derbi je po pričakovanju minil ob premoči Liverpoola, ki je dosegel štiri gole in zapravil še nekaj priložnosti. Že do 20. minute si je po zaslugi strelcev Jordana Hendersona in Mohameda Salaha priboril vodstvo z 2:0, nato pa dovolil nekaj nevarnih akcij tekmecem, ki so v 38. minuti zaostanek znižali. V nadaljevanju sta za Liverpool zadela še Salah s svojim drugim golom in Diogo Jota.

Praktično vse ekipe so v krogu sredi tedna nastopile oslabljene, poškodbe in bolezni so opravile svoje, očitno pa se hud ritem tekem pozna tudi pri počutju gledalcev. Drama z navijačem se ni dogajala le v Londonu, ampak tudi v Southamptonu, kjer so morali prav tako pomagati zdravniki, zato se je drugi polčas začel z desetminutno zamudo. Na koncu sta si Southampton in Leicester razdelila točke, izid je bil 2:2.

Cristiano Ronaldo je bil z dvema goloma eden najzaslužnejših za zmago Uniteda nad Arsenalom.  | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Cristiano Ronaldo je bil z dvema goloma eden najzaslužnejših za zmago Uniteda nad Arsenalom. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Ronaldo rešil Manchester

Nemški trener Ralf Rangnick v četrtek še ni vodil Manchester Uniteda, je pa že dobil delovno dovoljenje. Ekipo je tako bržčas na zadnji tekmi vodil Anglež Michael Carrick, ki je vajeti začasno prevzel od Norvežana Oleja Gunnarja Solskjaerja. Manchester United se je pomeril z Arsenalom in zmagqal s 3:2. Dva gola je dosegel portugalski zvezdnik Cristiano Ronaldo. Ta je dosegel svoj jubilejni 800. in nato še 801. gol v karieri.

V četrtek Tottenham, ki je zaigral prvič po porazu z Muro prejšnji teden, ni imel težav z Brentfordom.

Krog se je začel že v torek zvečer. Newcastle United je igral z Norwich Cityjem neodločeno 1:1, pa čeprav je že v deveti minuti ostal brez izključenega Cierana Clarka. Leeds je po enajstmetrovk, že globoko v sodnikovem podaljšku ugnal Crystal Palace.

Taffarel je okrepil strokovni štab Liverpoola. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Taffarel je okrepil strokovni štab Liverpoola. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Taffarel okrepitev Liverpoola

Liverpool je v želji, da še poveča kakovost svojih vratarjev, zaposlil novega trenerja. Iz Brazilije je pripeljal legendarnega Claudia Taffarela, ki bo od zdaj bdel nad rojakoma Alissonom Beckerjem in mladim Marcelom Pitalugo. Dozdajšnji trenerji vratarjev ostajajo v klubu, poroča skysports.com.

Petinpetdesetletnega Taffarela, ki se bo ekipi pridružil, ko dobi delovno dovoljenje, je priporočil prav Becker, ki z njim sodeluje že v brazilski reprezentanci, pred kratkim pa je z Liverpoolom za šest let podaljšal pogodbo.

Taffarel je od leta 1988 do leta 1998 za reprezentanco zbral 101 nastop, leta 1994 je z njo postal tudi svetovni prvak. V Evropi je branil za Parmo, Reggiano in turški Galatasaray.