Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Avtor selfija v velikih težavah: zaradi vdora na ...

Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

nu
nu
0 24.11.2022 19:27:20

Portugalci SP začeli s tremi točkami

Nogometaši Portugalske so na uvodni tekmi skupine H svetovnega prvenstva v Katarju premagali Gano s 3:2 (0:0). Za Portugalce so zadeli Cristiano Ronaldo (65.) z bele točke ter iz igre še Joao Felix (78.) in Rafael Leao (80.). Za Gano je vmes izenačil Andre Ayew (73.), končni izid pa postavil Osman Bukari (89.).

* Stadion 974, gledalcev 42.662, sodniki: Elfath, Atkins, Parker (vsi ZDA).
* Strelci: 1:0 Ronaldo (65./11-m), 1:1 Ayew (73.), 2:1 Felix (78.), 3:1 Leao (80.), 3:2 Bukari (89.).
* Portugalska: Costa, Dias, Guerreiro, Danilo, Cancelo, Fernandes, Silva (od 88. Palhinha), Neves (od 77. Leao), Ronaldo (od 88. Ramos), Felix (od 88. Mario), Otavio (od 56. Carvalho).
* Gana: Ati-Zigi, Salisu, Amartey, Djiku (od 90+2. Semenyo), Partey, A. Ayew (od 77. J. Ayew), Rahman, Kudus (od 77. Bukari), Samed (od 90+2. Kyereh), Seidu (od 66. Lamptey), Williams.
* Rumeni kartoni: Danilo, Fernandes; Kudus, Ayew, Seidu, Williams.
* Rdeči karton: /.

Portugalci so dobili še drugo medsebojno tekmo z Gano na svetovnih prvenstvih (2014), čeprav so zanjo trepetali do zadnjih sekund dvoboja. Zgodovinski pa je bil na tekmi zadetek Ronalda, ki je postal edini strelec na kar petih zaporednih mundialih.

Portugalci so bili večji del dvoboja boljši tekmec in si priigrali več priložnosti. Vseeno so se dolgo mučili okoli čvrste ganske obrambe, rezultat pa je bil še po dobri uri igre 0:0.

Ronaldo bi se lahko izkazal že v 10. minuti, a je slabše sprejel žogo, vratar Lawrence Ati-Zigi pa je pravočasno zaprl kot 37-letniku z Madeire. Ta je nekaj minut kasneje zgrešil še z glavo iz neposredne bližine.

Portugalci so imeli precej več od igre, ob koncu 62. minute pa je Mohammed Salisu v kazenskem prostoru zadel Ronalda v nogo in sodnik je pokazal na belo piko. Ronaldo je sam prevzel odgovornost in izkoristil najstrožjo kazen za skupno osmi zadetek na svetovnih prvenstvih in 118. v portugalskem dresu.

V drugem polčasu se je ganska zasedba vendarle prebudila. Predvsem Mohammed Kudus je večkrat povzročal preplah v portugalski obrambi. V 73. minuti je podal tudi za izenačujoči zadetek Andreja Ayewa iz neposredne bližine.

Ponovno so Portugalci povedli v 78. minuti, ko je bil po lepi podaji v prostor natančen Felix. Le dve minuti kasneje je na svoj račun prišel še rezervist Rafael Leao, ki je lepo zaključil po podaji Bruna Fernandesa.

Do konca dvoboja so Ganci znižali, potem ko je znova po podaji z leve strani tokrat iz bližine z glavo zadel rezervist Osman Bukari. Ta je v 98. minuti sprožil še od daleč, a ni ogrozil Dioga Coste v portugalskih vratih.

Drevi bo v Katarju še tekma skupine G med Brazilijo in Srbijo. Že pred tem so Švicarji v tej skupini premagali Kamerun z 1:0, dvoboj Urugvaja in Južne Koreje pa se je v skupini H končal brez golov.