Manchester , 06. 04. 2022 07.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
Jakob Batič
9

Obramba Atletico Madrida se je dobršen del srečanja na Etihadu zdela kot iz svojih najboljših časov. Nato pa je v 68. minuti Pep Guardiola na igrišče poslal Phila Fodna, ki se mu je takoj odkupil za zaupanje. Z odlično asistenco je našel Kevina De Bruyna, ta pa je postavil končni izid (1:0). Zmaga z enim golom razlike ne predstavlja odločilne prednosti, a imajo meščani pred potjo v Madrid vseeno odlično popotnico. Angleži so bili po tekmi polni hvale na račun Fodna, ki ga je izpostavil tudi De Bruyne.

"Prvi polčas je bil zelo izenačen. V drugem smo imeli nekaj priložnosti in še dobro, da smo eno izkoristili," se je v izjavi za BT Sports tik po tekmi smejalo Kevinu De Bruynu. Pep Guardiola je znova začel brez pravega napadalca, tako da je bil Belgijec glavni ofenzivni adut domače zasedbe, ki si v prvem polčasu ni priigrala omembe vrednih priložnosti.

V 68. minuti se je Guardiola odločil za kar trojno zamenjavo, ki je spremenila potek srečanja. Če smo natančnejši, ga je spremenil vstop Phila Fodna, ki je odigral življenjskih 22 minut. Že v eni od svojih prvih akcij je poslal naravnost idealno podajo v kazenski prostor Atletov, kjer jo je prav De Bruyne pretvoril v gol. "Šel sem v prazen prostor in Phil me je odlično našel. Moral sem ostati zbran. Morda ni tako izgledalo, ampak bil je zelo zahteven položaj," je svoj prvi zadetek v tej sezoni Lige prvakov podoživel Belgijec.

Atletico Madrid prvič pod vodstvom Diega Simeoneja na eni tekmi ni zabeležil niti enega strela. Argentinec je v Madridu že 11 let, to je bila njegova 570. tekma na klopi Colchonerosov.

Nogometašem Cityja je po tekmi vidno odleglo, saj so se dobro zavedali, kako pomembno je že na prvi tekmi doseči zadetek proti žilavemu Atleticu. "Skoraj ves čas so igrali s petimi v obrambi in petimi na sredini. Vsakomur, ki bo kaj rekel o naši igri, priporočam, naj skuša na treningu igrati proti takšni postavitvi," je dodal De Bruyne in svoj pogled že usmeril v povratni obračun: "Morali bomo ostati pri stvari. Ne bomo smeli nasedati na njihove provokacije. To je njihov način, ki se ne bo veliko spreminjal. 1:0 sicer je prednost, a ni velika, zato naslednji teden z njihove strani pričakujem podobno."

Še pred tem pa meščane čaka neposredni obračun za naslov prvaka v Premier League, ko bodo v nedeljo na Etihadu pričakali Liverpool. Če bodo Redsi slavili, bodo City prehiteli na vrhu lestvice. "Še nekaj dni je do nedelje. Oboji smo igrali danes, a komaj čakamo na nedeljski derbi," je zaključil De Bruyne. Liverpool je sicer v torek s 3:1 slavil na gostovanju v Lizboni pri tamkajšnji Benfici.

Phil Foden je vstopil s klopi in spremenil potek tekme. Nekaj minut po golu De Bruyna je svojemu soigralcu pripravil še eno odlično priložnost, ki je ostala neizkoriščena. FOTO: AP

Ferdinand o umetniku Fodnu, Lescott meni, da bo v nedeljo moral začeti

Zelo zanimivi so bili po tekmi na Etihadu odzivi nekdanjih angleških nogometašev, ki sedaj opravljajo analitične vloge na različnih televizijskih postajah. Bivši osrednji branilec Joleon Lescott je bil navdušen nad predstavo mlajšega rojaka Fodna: "Že v preteklosti je vplival na marsikatero tekmo, sedaj pa je sposoben odločati najpomembnejše tekme. V nedeljo bo zagotovo moral začeti. Verjetno je bil tokrat na klopi prav zaradi tega razloga."

Rio Ferdinand pa je 21-letnega vezista označil za umetnika.  "Ko imaš v svojih vrstah umetnika, kot je on, je vse lažje. Atletico je takoj razkril svoje karte in je računal, da bo v drugem polčasu nadaljeval z isto taktiko. A težko se je prilagoditi sredi tekme, ko vstopi takšen nogometaš. Foden je bil neverjeten," je bil poln hvale nekdanji nogometaš Manchester Uniteda.

Po njegovem mnenju ni dvoma, da bo moral Guardiola v nedeljo na premierligaškem derbiju Fodna uvrstiti v prvo postavo: "Pep verjetno razmišlja dve ali tri tekme vnaprej in je vse to dobro načrtoval. Verjetno že ve, s kakšno ekipo bo začel v nedeljo. Če je razmišljal, da Fodnu v nedeljo ne bo ponudil priložnosti od prve minute, si bo sedaj moral premisliti."