Odmeven skalp Udineseja ob povratku Bijola

Rim, 11. 03. 2024 22.37 |

Nogometaši Udineseja se v tej sezoni krčevito borijo za obstanek med italijansko elito, zato je prav neverjeten podatek, da so vse svoje zmage zabeležili proti ekipam iz zgornjega dela lestvice. Po Milanu, Bologni in Juventusu so v ponedeljek ugnali še Lazio (2:1). Zmago je zaznamovala vrnitev Jake Bijola, ki je vstopil v 77. minuti.

Sandi Lovrić je na Olimpicu igral celo tekmo.
Sandi Lovrić je na Olimpicu igral celo tekmo. FOTO: AP

Udinese je v 28 krogih italijanske Serie A zmogel vsega štiri zmage in le eno na domačem stadionu, ko so pred novim letom s 3:0 povozili sicer odlično Bologno, ki se bori za uvrstitev v Ligo prvakov, saj trenutno zaseda četrto mesto.

Še bistveno bolj impresivna pa je bera zmag, do katerih so Friulani prišli na gostovanjih. Po San Siru, kjer so ugnali Milan, in Allianz stadionu v Torinu so se veselili še na kultnem Olimpicu.

Vse tri zadetke smo videli v prvih šestih minutah drugega polčasa. Goste je v vodstvo popeljal napadalec Lorenzo Lucca, a je Lazio izenačil le dve minuti kasneje, ko je v lastno mrežo meril Lautaro Gianetti. Odgovor črno-belih pa je bil prav tako ekspresen, saj je v 51. minuti končni izid postavil vezist Oier Zarraga.

Lazio - Udinese
Lazio - Udinese FOTO: Sofascore.com

Sandi Lovrić je igral vseh 90 minut, slovenske ljubitelje nogometa pa lahko veseli predvsem dejstvo, da se je prvič po koncu novembra na zelenice vrnil steber reprezentančne obrambe Jaka Bijol. 25-letnik je vstopil v 77. minuti, na igrišču pa je preživel precej časa, saj smo spremljali kar 14 minut sodniškega dodatka zaradi poškodbe domačega vratarja Ivana Provedela

Udinese se je z zmago vsaj nekoliko odlepil od nevarnih mest, trenutno je pri 27 točkah na 13. mestu, vendar ima pred 18. Frosinonejem le tri točke naskoka, tako da Videmčane do konca sezone čaka še obilo dela.