Mariborčani zmagali brez večjih težav, Koprčani po hudem boju

Bravo v 17. kolu 1. SNL ugnal CB24 Tabor z 2:0, vijolični zanesljivo strli Aluminij, zelo so se morali potruditi Koprčani.
Fotografija: Nogometaši Maribora so vpisali novo zmago. FOTO: Jure Eržen/Delo
Nogometaši Maribora so vpisali novo zmago. FOTO: Jure Eržen/Delo

Po uvodnih zapletih v Domžalah in Stožicah se je 17. kolo Prve lige Telemach lige le začelo. V uvodnem dvoboju so nogometaši Brava zmagali v Sežani z 2:0 (1:0).

V Sežani sta se srečali moštvi, ki sta v zadnjem obdobju v rezultatski krizi. Tabor je bil v nizu sedmih tekem brez zmage (in petih brez doseženega gola), Bravo pa ni zmagal v zadnjih petih ligaških nastopih. Negativni niz je uspelo prekiniti ljubljanski zasedbi, ki je prešla v vodstvo že v 14. minuti. Mitja Križan je po podaji s prostega strela z desne strani z glavo preusmeril žogo v mrežo z diagonalnim strelom.

V 51. minuti so gosti prišli še do najstrožje kazni, toda vratar Jan Koprivec je ubranil strel Sandija Ogrinca. Vodstvo so vendarle povišali v drugi minuti sodniškega dodatka. Izpeljali so protinapad, ki ga je uspešno končal Loren Maružin.

Prepričljiva zmaga vijoličnih

V drugi tekmi so bili uspešni tudi Mariborčani, ki so na Ljudskem vrtu s 3:0 (1:0) strli Aluminij. Vijolični so tako pod vodstvom trenerja Radovana Karanovića še osmo zaporedno tekmo končali brez poraza, šestič zapovrstjo pa niso prejeli zadetka, čeprav so pogrešali kar nekaj igralcev, med drugimi kaznovana Marka Alvirja in Antoina Makoumbouja.

Ob Ognjenu Mudrinskem (42.), ki je vpisal še šesti gol v tej sezoni, četrtega na zadnjih treh tekmah, sta zadetka dosegla tudi Rok Sirk (78.) in Rok Kronaveter, ki je bil v 90. minuti natančen z bele točke.

Osuji v 83. minuti zadel za tri točke Koprčanov

V večerni tekmi so se morali favorizirani Koprčani zelo potruditi, da so s 3:2 (1:0) zlomili odpor nogometašev moštva Kalcer Radomlje. Za tesno zmago na svojem igrišču so v polno zadeli Ivan Novoselec (40.), Maks Barišić (74.) in Bede Osuji (83.), goste pa sta z zadetkoma dolgo v igri držala Marko Božič (52.) in Gedeon Guzina (79.).

Koprčani so se tako spet zavihteli na vrh prvenstvene lestvice, na kateri si po točkah delijo prvo mesto z Mariborčani.

Olimpija in Mura bijeta bitko tudi zunaj igrišča

Nogometaše Olimpije je ujel virus sars-cov-2, po malem še špekulacije, zaradi katerih je bil derbi 17. kola v Stožicah z Muro odpovedan le dve uri pred tekmo.

Domžalčani in Celjani se bodo lahko merili v ponedeljek, kdaj se bodo zeleno-beli in črno-beli, ni znano, saj se je šele zdaj za Ljubljančane začela vražja pot. »Od 35 igralcev, prijavljenih na seznamu stalnih številk, imajo pri Olimpiji 9 pozitivnih in v tem trenutku 13 izdanih karanten,« so zapisali na uradnem profilu Prve lige Telemach. Če so se pri Olimpiji špekulativno pritolkli do tega, da okoli 18. ure, ko je prišlo do odpovedi tekme, od 35 igralcev niso imeli na voljo trinajstih in vratarja, se je zanje jesenski del tako končal.

Po pravilih NIJZ sledi desetdnevna karantena, v kateri ni dovoljenih skupnih treningov. Pojasnilo ljubljanskega kluba je bilo naslednje: »Na petkovem hitrem testiranju na covid-19 je bilo pet igralcev pozitivnih, ti niso imeli simptomov in so bili takoj samoizolirani. Skupno s tremi predhodno okuženimi člani ekipe je bilo osem okužb. NZS smo takoj obvestili, kakšno je stanje, nato pa po navodilu zveze s PCR-testi testirali celoten tabor. Rezultate testiranja smo prejeli v soboto med 11. in 12. uro. Pozitivni so bili še štirje asimptomatski igralci. Skupno je bilo pozitivnih 12 članov in po posvetu klubske zdravstvene službe z NIJZ je postalo jasno, da širjenja virusa ne obvladujemo in da je prišlo do izbruha okužb v ekipi.« »Bojimo se, da primer ni povezan izključno z zdravjem in željo po varni organizaciji tekme,« pa so med drugim v odprtem pismu zapisali pri Muri.

Izidi, 17. kola

nedelja:

CB24 Tabor : Bravo 0:2 (Križan 14., Maružin 90.)

Maribor : Aluminij 3:0 (Mudrinski 42., Sirk 78., Kronaveter 90. 11-m)

Koper : Kalcer Radomlje 3:2 (Novoselec 40., Barišić 74., Osuji 83.; Božič 52., Guzina 79.)