Pašalić zagotovil zmago Hrvatom na Danskem, remi Avstrije in Francije

Ljubljana, 10. 06. 2022 22.35 |

STA, T.Š.
1

Avstrijski in francoski nogometaši so se na tekmi 3. kroga skupine 1 v elitni ligi A v Ligi narodov na Dunaju razšli z nedoločenim izidom 1:1, na drugi tekmi v skupini 1 pa je Hrvaška v Koebenhavnu premagala Dansko z 1:0.

Mario Pašalić je poskrbel za edini gol na tekmi na Danskem.
Mario Pašalić je poskrbel za edini gol na tekmi na Danskem. FOTO: AP

Avstrijci so na stadionu Ernsta Happla povedli v 37. minuti, potem ko je zadel Andreas Weimann, točko pa je zadnjim svetovnim prvakom iz Rusije 2018 priigral prvi zvezdnik Kylian Mbappe v 83. minuti. Na drugi tekmi na stadionu Parken v danski prestolnici so zadnji svetovni podprvaki dosegli prvo zmago v svoji skupini, mož odločitve je bil Mario Pašalić. Soigralec Josipa Iličića pri italijanski Atalanti je edini gol na tekmo dosegel v 69. minuti.

Po treh tekmah je v vodstvu Danska s šestimi točkami, Avstrijci in Hrvati jih imajo po štiri, Francozi pa so zbrali dve.

V ligi B je Izrael v Tirani ukanil Albanijo z 2:1. Junak dvoboja je bil Manor Solomon, ki je zabil dva gola v 57. in 73. minuti, edini gol za gostitelje je dosegel Armando Broja v izdihljajih prvega polčasa.

V ligi C je Slovaška z golom Vladimirja Weissa v 81. minuti premagala Azerbajdžan, na drugi tekmi v skupini 3 sta se Belorusija in Kazahstan razšla z 1:1. Gostujoča je povedla po golu Abata Ajmbetova v 13. minuti, izenačil je Vladislav Malkevič v 84. minuti.

V ligi D je Latvija dosegla tretjo zmago, potem ko je v gosteh premagala Moldavijo s 4:2, Andora pa je bila boljša od Lihtenštajna z 2:1.