Na sedežu Atletske zveze Slovenije v Ljubljani so pripravili sprejem za slovenske atlete, ki so uspešno nastopili na evropskem prvenstvu v Münchnu. Tina Šutej (ker je že odpotovala na naslednjo tekmo v Nemčijo, se je javila prek video povezave) je osvojila bronasto medaljo v skoku s palico, Kristjan Čeh (na fotografiji) pa je bil srebrn v metu diska. Foto: BoBo
Sorodna novica Srebrni Čeh moral priznati premoč Alekni

"Če bi mi kdo pred sezono dal naslov svetovnega prvaka in evropskega podprvaka, bi podpisal. V kvalifikacijah EP-ja sem dosegel rekord prvenstev. Finale se je začel z negativno energijo finalistov, več kot 68 m sem vrgel, kar lahko v vsakem položaju. Imel sem slab dan, a sem osvojil drugo mesto. Litovcu Mykolasu Alekni bom čez dve leti odvzel naslov v Rimu, bova pa v naslednjem desetletju verjetno največja tekmeca in pričakujem, da me bo priganjal do mojega maksimuma," je napovedal Kristjan Čeh.

Predsednik Atletske zveze Slovenije Roman Dobnikar je na današnjem sprejemu slovenske reprezentance povedal, da bosta Čeh in njegov trener Gerd Kanter za uspeh od zveze dobila 9000 evrov, Tina Šutej in trener Milan Kranjc pa 5500 evrov. Čeh pa bo dobil še svojo oljko v drevoredu atletskih velikanov v Splitu, kjer je opravil del priprav.

Čeh tudi na slab dan sposoben osvojiti srebro

Tina Šutej je bila v skoku s palico bronasta, a glede na smolo, ki jo je imela tik pred finalom, je to res odličen razplet. "Moj finalni nastop je bil zelo stresen, ker sem si na ogrevalnem skoku s sprinterico porezala dlan. Oskrbeli so me in sem kljub velikemu pritisku in stresu potegnila iz sebe vse ter prišla do medalje."

V tej sezoni je Tina Šutej (marca) osvojila bronasto medaljo na svetovnem dvoranskem prvenstvu v Beogradu, medtem ko je bila četrta na svetovnem prvenstvu julija v Oregonu.

Sorodna novica Tina Šutej kljub poškodbi roke na ogrevanju do brona

Skupaj je bilo v Münchnu pet slovenskih finalnih nastopov, presenetljivo je bila peta Martina Ratej v metu kopja, sedma je bila Lia Apostolovski v skoku v višino, petnajsta pa Maruša Mišmaš Zrimšek na 3000 m zapreke. V polfinalu je tekel mladinski svetovni podprvak Ian Matic Guček in bil osemnajsti na 400 m ovire, preostali so izpadli v kvalifikacijah, kjer sta bili na enajstem in trinajstem mestu najvišje štafeti 4 X 400 m, 16. izid (17. mesto) pa je dosegla Jerneja Smonkar na 800 m.

Roman Dobnikar obljublja pomoč štafetnim tekom: "Še več časa in sredstev bomo posvetili štafetam, kar se je že doslej obrestovalo. Predlagal bom neke vrste selektorja za mladinsko reprezentanco, da bi bil prehod potem v člansko selekcijo čim lažji in s čim manj napakami."

Slovenija je na EP-jih pred letošnjim prvenstvom osvojila osem medalj, zadnjo je Robert Renner z bronom v skoku s palico osvojil na EP julija 2016 v Amsterdamu. Prvaka sta postala Britta Bilač (leta 1994 v Helsinkih) v skoku v višino in Jolanda Čeplak (leta 2002 v Münchnu) v teku na 800 metrov.